SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
57 yaşındaki teknik direktör adı Real Madrid ile de anılan Neymar’ın Barcelona’ya giderek Messi ile birlikte oynamasını arzuladığını ifade etti. Konuyla ilgili olarak La Xarxa Radio’ya konuşan Ramalho, “Neymar şu anda dünyanın en iyi dördüncü veya beşinci futbolcusu. 2014 Dünya Kupası’ndan sonra çok daha iyi durumda olacak. Barcelona’da Neymar ile Messi’yi beraber izlemek futbol adına görülebilecek en muhteşem şeylerden biri olacaktır.” yorumunu yaptı.
Barcelona’nın Neymar’ın oyun stiline uygun bir takım olduğunu da belirten Brezilyalı çalıştırıcı, “Barcelona futbol olarak bize benzeyen ve futbol oynamaktan keyif alan bir takım. Neymar için en doğru kulübün Barcelona olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin transfer teklifi götürmeye hazırlandığı Neymar’ı uyarmayı da ihmal etmeyen Ramalho, “Neymar transfer tercihini en doğru şekilde yapmalı ve kesinlikle 2014 Dünya Kupası’ndan önce Brezilya’dan ayrılmamalı.” şeklinde konuştu.
Ballon d’Or ödülü için Messi’yi favori gördüğünü de sözlerine ekleyen Muricy Ramalho, “Messi herkesten farklı bir oyuncu. Iniesta da dünyanın en iyi futbolcularından biri ancak tüm rekorları kıran ve unutulmaz işler başarmaya devam eden Messi ödülü kazanacaktır.” diyerek sözlerine son verdi.
Yayınlanma Tarihi:14:04,