SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray – Fenerbahçe derbisi Pazar akşamı saatler 20.00’ı gösterdiğinde Türkiye’yi meşgul edecek. İki takım için de her zaman olduğu gibi derbi maç futboldan öte çok fazla anlam içeriyor. Prestij ve moral alınan galibiyetin artıları olacak. Kaybeden ise bir süreliğine kabuğuna çekilecek.

Dev maç öncesi Galatasaray kupa yaralısı, Fenerbahçe ise tam tersine hasarsız. 1461 Trabzon’a sürpriz bir şekilde elenen Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim ‘in yapacağı rotasyon da merakla bekleniyor. Fatih Terim’in ayrıca derbi maça kadar takımın üzerindeki olumsuz etkileri kaldırması gerekiyor.

Fenerbahçe cephesinde ise işler tam anlamıyla yolunda. Kupadaki 4-0’lık Göztepe galibiyeti takımın derbiye hazırlanmasını daha da kolaylaştırdı. Pazar akşamı Fenerbahçe’nin Arena’ya daha bir güvenle çıkacağı kesin.

Galatasaray’ın iç sahadaki performansı da sarı kırmızılı camiayı derbi öncesi korkutuyor. Galatasaray kupa maçında olduğu gibi kendi sahasında maç kazanmakta zorlanıyor. Fenerbahçe ise dış sahada daha etkisiz. Bu durumda beraberlik daha yakın bir sonuç gibi görünse de geçmişten beri süre gelen bir kural da var ki derbilerin sonucu önceden tespit edilemiyor. Hatta maç öncesi durumu daha kötü olan takımların derbiden zaferle ayrıldıkları daha önce defalarca gözlendi. Kesin olan bir şey var ki futbolseverleri çok ilginç bir maçın beklediği.

amkspor.com dev derbide her iki takımın da avantaj ve dezavantajlarını masaya yatırıyor. Okuyucularımıza soruyoruz sizce derbi maçında Melo mu, Meireles mi daha etkili olur. Yorumunuzu @Amkspor‘dan yazın yayınlayalım…

 

 

Yayınlanma Tarihi:15:51,