SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletico Madrid’in Başkanı Enrique Cerezo, Noel nedeniyle takımı izleyen basın mensuplarına kokteyl verdi. Kokteyl sonrası soruları yanıtlayan Cerezo, ligde Barcelona’nın 6 puan arkasında 2. sırada yer alan Atletico Madrid’in şampiyon olmasının, pek de gerçekçi olmadığını ancak ligin sonuna daha çok zaman bulunduğunu belirterek, ”Hedef, Şampiyonlar Ligi’ne kalmak, Kral Kupası’nı almak ve UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğumuzu yinelemek” dedi.

ARDA VE EMRE’Yİ İZLEMEK BÜYÜK KEYİF

Cerezo, Atletico Madrid’in iki Türk futbolcusu Arda ve Emre ile ilgili övgü dolu sözler sarf ederek, ”İki mükemmel Türk futbolcuya sahibiz. Arda ve Emre’de iyi bir seçim yapmışız. İkisi de iyi çıktı. İnsan olarak çok iyiler, sahada da futbolcu olarak muhteşemler. Onlardan çok memnunuz” diye konuştu. Cerezo, Arda ve Emre’yi izlemenin büyük keyif olduğunu ifade ederek, ”Türk olmaları da çok iyi. Türkiye’yi seviyoruz” diye konuştu.

Başkan, Arda’nın Atletico Madrid’deki geleceğiyle ilgili soruya, ”Arda, Atletico Madrid’in bir futbolcusu. Falcao ve diğer futbolcular gibi onun da bizimle sözleşmesi var. Aksi olmadığı sürece takımdaki tüm futbolcular bizim ve bu takımı muhafaza etmek istiyoruz” dedi.

Radamel Falcao ile 3 yıllık daha sözleşmeleri bulunduğunu hatırlatan Cerezo, ”Falcao’ya büyük bir teklif gelirse tutumunuz ne olur-” sorusunu ise ”Henüz gelen bir teklif yok. Bekleyelim bakalım ne gelecek. Giden gelen futbolcular diye çok konuşuluyor. Ama biz rahatız” diye konuştu.

Geçen sezon Fenerbahçe forması giydiği dönemde Trabzonsporlu Zokora’ya ırkçı söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle savcılık tarafından 6 aydan 2 yıla kadar hapsi istenen Emre ile de ilgili konuşan Cerezo, şunları söyledi:

”Bunun, kulübümüz ile Emre arasındaki ilişkileri etkileyeceğini sanmıyorum. Tam tersine Emre’nin bu olası ırkçı söylemle ilgili davadan tamamen beraat edeceğine inanıyorum.”

Yayınlanma Tarihi:20:25,