SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor tecrübeli savunma oyuncusu Deniz Barış, Beşiktaş’la oynadıkları kupa maçının devre arasında siyah beyazlıların teknik direktörü Samet Aybaba’nın de yer aldığı bir bölgede gerginlik oldunu; ancak bunun çok büyük bir olaymış gibi yansıtılmasının doğru olmadığını söyledi.

Radyospor’dan Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Deniz, “Maçtan sonra Samet hocamı görseydim, kendisiyle konuşacaktım. Büyük bir sorun değil. Hocamla her zaman konuşurum. Beşiktaşlı futbolcular da benim arkadaşım. Eskisi gibi dostluğumuz devam eder” dedi.

‘BÜYÜTÜLECEK BİR OLAY YOK’

Deniz Barış, “Futbolda gerginlik her zaman olur. Beşiktaş’la yaptığımız maça özgür bir gerginlik yoktu. Hakem kararları eleştiriliyor. Önemli olan her şeyin fair-play boyutunda geçmesi. Devre arasında hakemin yanına gittim; çünkü Ömer Şişmanoğlu’na atılan bir tekme vardı, topun olmadığı bölgede. Ben bunu geniş perspektiften gördüm, hakeme söylemem için gittim. O sırada İbrahim Toraman hakeme bir pozisyon için itirazı vardı. Net fauldü, Beşiktaşlı arkadaşlarım boşuna itiraz ediyorlardı. Orada Samet Aybaba hocamız herkes işine baksın yorumunu yaptılar. Fakat bana karşı değildi, bizde çalışanlardan birine yapıldı. Ben de aynısını söyledim. Hoca tarafından el kol hareketleri olunca orada bir gerginlik oldu; ama çok abartılacak bir durum değil. Büyütülecek bir olay değil. Basına yansımasını da anlamıyorum. Maçtan sonra hocayı görseydim, kendisiyle konuşup olayı tatlıya bağlamayı düşünüyordum. Ama onlar basın toplantısına gittiler, biz de erken çıkmak zorunda kaldık. Ben hem Samet hocayla hem de Beşiktaşlı arkadaşlarımla karşılaştığım zaman konuşurum, bir sorun yok. Biz arkadaşız. Hiç bir sorun yok.Eskisi gibi dostluğumuz devam edecek” ifadelerini kullandı.

‘ALMEIDA’YI DURDURMAK, BEŞİKTAŞ’I DURDURMAKTIR’

Deniz, maçla ilgili olarak ise “Bizim için bir kaç açıdan önemliydi. Beşiktaş uzun zamandır yenemediğimiz bir takımdı. Ayrıca ligde 5-3 kaybettik; ama yenmemiz gerekiyordu. Bireysel hatalar yaptık. Bunları da düşünerek oynadık ve kazandık. Gollerin dışında 4-5 tane net pozisyonumuz vardı. Bunları daha iyi değerlendirseydik. Farklı kazanırdık. Oyun içerisinde 4-5 gol atabiliriz diye düşündük. Defansif açıdan daha temkinliydik; Fernandes gibi kreatif bir oyuncuları yoktu. Almeida’yı durdurmamız gerekiyordu. Almeida’ya önlem alırsanız; çok yüksek oranda Beşiktaş’ı durdurmuş oluyorsunuz. Bunu yaptık ve kazandık. Gruplarda da iyi oynarsak kupada yarı final veya finali görebİliriz” diye konuştu.

‘ŞAMPİYONLUK İÇİN ERKEN’

Tecrübeli futbolcu ligde şampiyonluk için konuşmanın kendileri açısından erken olduğunu belirterek, “Ligde şampiyonluk zor gözüküyor. Ama elimizden geleni yapacağız. Üstte kalmak amacımız. Şampiyonluk için biraz erken. Ama kupada başırılı olmak istiyoruz. Takımımızın Avrupa Kupaları’nda olması daha birinci amacımız” dedi.