SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘FEDA' sloganıyla başlanan sezonda siyah-beyazlıların zirveyi zorlaması planları da değiştirdi. Beşiktaş Yönetimi Ocak ayında yola ya mevcut kadroyla ya da küçük yamalar yaparak devam etmeyi planlıyordu. Ancak Samet Aybaba liderliğinde zirveyi zorlayan Kartal'da adımlar artık daha da güçlenmek üzere atılıyor. Yeni planlara göre Beşiktaş'ta yönetim devre arası hocasının isteği doğrultusunda elini cebine atacak.

İSTEKLER ABARTILI DEĞİL

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba önceki gün başkan Fikret Orman'ın verdiği yemekte bir araya geldi. İkili transferi detaylı şekilde masaya yatırdı. Aybaba'nın forvet transferi için “Mutlaka yapılmalı” sözlerini sarf ettiği öğrenilirken sol açık mevkisine yapılacak bir takviye ile hem bu bölge hem de forvet pozisyonundaki açığın kapanacağı kaydedildi. Aybaba'nın bu bölge için Nene'yi öncelikli düşündüğü belirtildi.

YA SÜZEN YA ZİEGLER

Aybaba’nın isteği sadece sol önle sınırlı kalmıyor. Tecrübeli çalıştırıcı ‘devşirme' olarak sol bekte oynayan Uğur Boral'ın yerine asli görevi bu bölgeyi savunmak olan birini kadroya katmayı düşünüyor. Aybaba yabancı kontenjanını hesaplayarak sol bek için öncelikle İstanbul BB'den Gökhan Süzen'i istiyor. Belediye'nin oyuncusunu satmayı düşünmemesi halinde ise rota eski F.Bahçeli Reto Ziegler olacak.

Ersoy ÖZDEM/AMK