SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzmir Valiliği Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Karşıyaka Spor Salonu’nda 8 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’te oynanan Pınar Karşıyaka-Galatasaray Medical Park maçında, spor ahlakına aykırı, aşağılayıcı ve tahrik edici içerikte, makaralı sistem yardımıyla bir pankart açıldığı belirtildi.

Bu pankartla ilgili olarak, Pınar Karşıyaka’nın dün Avrupa Çalenç Kupası’nda Michelin ETHA ile oynadığı karşılaşma sırasında spor büro amirliği tarafından bir çalışma yapıldığının ifade edildiği açıklamada, yapılan çalışma sonucu Galatasaray Medical Park maçında spor ahlakına aykırı şekilde pankart hazırladığı ve açtığı iddiasıyla 2 Karşıyaka taraftarının gözaltına alındığı kaydedildi.

Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Medical Park arasında oynanan karşılaşmanın başlama düdüğüyle birlikte ev sahibi takım tribünlerinden atılan konfetiler nedeniyle maça yaklaşık 10 dakika ara verilmişti. Bu sürede Pınar Karşıyaka tribünlerinde, ”gladyatörün arslanı alt etmesinin” tasvir edildiği pankart açılmıştı.

Yayınlanma Tarihi:15:12,