SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya Premeir Ligi 19. hafta maçların tamamlanmasının ardından her sene olduğu gibi soğuk hava şartları nedeniyle 10 Mart 2013 yılına kadar tatil yapacak. 20. hafta maçıyla tekrar başlayacak olan Rusya Premeir Ligi 26 Mayıs 2013 yılında 30. hafta maçıyla sona erecek.

Uzun süre futboldan uzak kalacak olan sporseverlere ise gazeteler şimdiden bol bol transfer haberleri hazırlamaya başladı bile. Yurtiçinde ya da yurtdışından top koşturan yaklaşık 100 futbolcunun adı şimdiden Rus takımlarla anılmaya başladı.

Rus basınında yer alan haberlere göre Türk takımlarından da bazı oyuncuların da ara transfer döneminde Rusya’ya gitme ihtimali bulunuyor. Haberlere göre, Fenerbahçeli Milos Krasic, CSKA Moskova yolcusu. Fenerbahçe’de top koşturan Miroslav Stoch’a ise Spartak Moskova, Dinamo Moskova ve Anji gibi zirve mücadelesi veren takımların üçü birden talip. Rubin Kazan ile Terek takımı ise Trabzonspor’un oyuncusu Paulo Henrique’ye talip olurken, Lokomotiv Moskova ise Beşiktaş’ın orta saha oyuncusu Manuel Fernandes’e göz dikti.

Ligde 43 puanı bulunan CSKA Moskova lider, 41 puanla Anji ikinci ve 38 puanı olan Zenit ise üçüncü sırada.Rusya Premier Ligi 10 Mart 2013 yılında 20. hafta maçıyla devam edecek.

 

Yayınlanma Tarihi:23:44,