SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus'un efsane orta saha oyuncusu Marco Tardelli, Atletico Madrid'in süper yıldızı Radamel Falcao'nun, eski kulübünün golcü futbolcu sıkıntısı için en doğru çözüm olduğunu düşünüyor.

Juventus'un Athletic Bilbao'nun golcü futbolcusu Fernando Llorente'nin peşinde olduğu biliniyor. Buna rağmen Tardelli, eski kulübü için en doğru çözümün, Atletico Madrid golcüsü olduğunun altını çizdi.

La Gazetta dello Sport'a konuşan efsane futbolcu, “Falcao'nun Juve'ye imza atmasına sevinirim. Golcü sıkıntısının en doğru çözümü, Falcao olur. Fakat futbolcunun değerinin 60 milyon avro olmasının ağızdan ağza dolaşmasından dolayı bu transfer, adeta imkansız hale geliyor.” şeklinde konuştu.

Manchester City'nin oyuncuları, Sergio Agüero ve Carlos Tevez'in de golcü sıkıntısına çözüm olabileceğini söyleyen Tardelli, “Bu durumu düşündüğümüzde, Carlos Tevez ve Sergio Aüuero da iyi olabilir. Güney Amerikalılar, İtalya'ya ayak uydurabilir. Kişisel olarak, Tevez'in mükemmel olabileceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Andrea Pirlo ve Sebastian Giovinco hakkında da açıklamalar yapan Tardelli, “Giovinco'yu sık sık eleştirdim fakat sözlerimi geri almak zorundayım. Çok iyi işler yapıyor ve takım arkadaşlarına boş alanlar yaratıyor. Pirlo gibi birisini, dünyadaki her kulüp ister. Yıllar geçse de hala üst düzey futbol oynuyor.” diye konuştu.

Juventus, Serie A'da en yakın takipçisi Inter'in 4 puan önünde zirvede bulunuyor.

 

Yayınlanma Tarihi:19:58,