SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda yarın deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçı için İstanbul’a gitti. Kafilede sakatlıkları süren Bamba, Soner ve Vittek yer almadı. İstanbul’a hareket eden Trabzonspor kafilesinde teknik heyet ve 25 futbolcu yer alıyor.

Sakatlıkları nedeniyle ligde geçtiğimiz hafta oynanan Kayserispor maçında forma giyemeyen Janko ve Colman ise kafilede yer aldı. Ligde Pazar günü yine İstanbul’da oynanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı da düşünülerek İsanbul’a götürülen bu oyuncuların Kasımpaşa maçında oynayıp oynamayacağını maç günü karar verilecek.

Trabzonspor, bu hafta içerisinde İstanbul’da yarın kupada Kasımpaşa ile ardından da pazar günü ligde İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile iki zorlu maça çıkacak. Ziraat Türkiye Kupası’nda zirveyi hedefleyen Bordo – Mavililer, Kasımpaşa maçını kazarak hem grup maçlarına kalmak hem de İstanbul Büyükşehir Belediye maçı öncesi moral bulmak istiyor.

Kasımpaşa maçının ardından İstanbul’da kalacak olan Trabzonspor kafilesi, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarını orada sürdürecek.