SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ilk bölümde topa daha çok sahip olurken, Göztepe daha çok kontra atağı düşünen bir oyun sergiledi. Fenerbahçe topa daha çok sahip olmasından dolayı oyuna yön veren taraftı ve kimi zaman önemli pozisyonlar da buldu fakat ilk bölümde bunlardan yararlanamadı. Göztepe de gol bulamayınca ilk 15 dakikalık bölümde gol sesi çıkmadı.

Maçta ilk 15 dakikalık bölüm henüz geride kalmıştı ki Fenerbahçe, Sezer ile golü buldu. Mücadelenin 16. dakikasında sağ kanattan Mehmet Topal ortaladı ve Sezer ceza sahasında topa vurarak ağlara gönderdi ve Fenerbahçe’yi 1-0 öne geçirdi. Fenerbahçe forması ile attığı tüm golleri Kadıköy’de atmış olan Sezer bu golünü de Kadıköy’de atmış oldu.

Oyuna yön veren Fenerbahçe zaman zaman etkili ataklar da geliştirdi Buna rağmen sarı-lacivertliler bu ataklardan sonuç alamadılar. Göztepe ise genel olarak yine kontra atak anlayışında oynamaya devam etti. Hızlı atağa çıkmaya çalışan Göztepe, bir kaç fırsat bulsa da pek etkili olamadı ve gol bulamadı. İki takım da gol atamayınca ilk yarı 1-0 Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın ikinci yarısının başlamasıyla Fenerbahçe baskısı vardı ve sarı-lacivertliler ilk yarıdaki etkinliğini devam ettirdi. Bu etkinlik kısa sürede sonuç verdi ve 47. dakikada Sezer kendisinin ve takımının ikinci golünü kaydetti. Göztepe ceza sahası yakınında topu kapan Kuyt, ceza sahasındaki Sezer’e verdi topu ve Sezer de düzgün bir şutla topu ağlara gönderdi.

Oyuna istediği gibi yön veren sarı-lacivertliler, üçüncü golü bulmakta ise gecikmedi. Maçın 54. dakikasında Krasic, Sezer’den aldığı güzel topuk pasıyla ceza sahasına girdi ve klas bir vuruşla topu ağlara göndererek skoru 3-0 yaptı. Bu gol aynı zamanda Krasic’in Fenerbahçe formasıyla attığı ilk gol olarak kayıtlara geçti.

Durumun 3-0 olmasının ardından Göztepe iyice oyundan düştü ve Fenerbahçe iyice oyunu kontrolü altına aldı. Dakikalar ilerledikçe gol pozisyonları da bulan Fenerbahçe’de ilk golünü atan bir başka futbolcu ise Recep Niyaz oldu. Maçın 88. dakikasında golünü atan genç oyuncu, Fenerbahçe formasıyla ilk resmi golünü attı ve durumu da 4-0 yaptı.

Maçta başka gol olmadı ve Fenerbahçe maçtan 4-0 galip ayrıldı.

ESER ERENLER’İN OBJEKTİFİNDEN FENERBAHÇE-GÖZTEPE

Yayınlanma Tarihi:19:43,