SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Türk Telekom Arena’nın çatısının kapatılması hakkında yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak bilgi verdi.

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu’nun aralık ayı olağan toplantısı yapıldı. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’ndan gerçekleştirilen toplantıya kulüp başkanı Ünal Aysal katılmadı. Toplantıda, yönetim kurulu üyeleri Adnan Öztürk, Semih Haznedaroğlu, Necati Demirkol ve Sedat Doğan hazır bulundu.

Arena’nın üzeri kapanacak mı?

Yönetim kurulu adına, divan kurulu üyelerinin eleştirilerini yanıtlayan Sedat Doğan, Türk Telekom Arena’nın çatısının kapatılması için bazı görüşmeler içerisinde olduklarını belirterek, ”Stadın çatısının kapatılması ya da kapatılmaması hususunda bazı görüşmeler içerisindeyiz. Gerek Gençlik ve Spor Bakanlığı, gerekse de TOKİ ile görüşmelerimiz sürüyor. Mümkün olduğu kadar tabii ki yükümlülüklerimize uyalım ama teknik zorunluluklar var, çimin durumu var… Buna uygun olarak uzlaşma yapıldığında tabii ki camiamızla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Yönetim kurulu olarak, eski yönetim kurulunu suçladıklarına yönelik ithamların olduğunu dile getiren Sedat Doğan, şunları kaydetti:

”Bizim yönetim kurulunda hangi arkadaşımız, nerede, eski yönetim kurulunu ve eski başkanı suçlamış? Biz hep şunu söyledik ve tekrar ettik; Galatasaray’da bir bayrak yarışı var. Galatasaray’da eski başkan ya da yeni başkan, eski yönetim kurulu ya da yönetim kurulu yok. Galatasaray’da görevde olan ya da olmayan başkan var. Biz hepimiz bir aileyiz. Kardeşçe yaşıyoruz ve böyle yaşamak durumundayız. Eğer böyle ithamlar varsa, bize bildirin, biz de kendimizi gözden geçirelim. Yoksa bu söylenenler doğru değil.”

‘Mağazacılıkta 64-65 milyon lira ciro bekliyoruz”

Sedat Doğan, mağazacılıkta geçen yılki cirolarının 32 milyon lira olduğunu anlatarak, ”Bu yıl 6 ayda 34 milyon lira ciro olurken, toplamda da 64-65 milyon lira ciro bekliyoruz. Geçen yıl güzide rakibimizin 60 milyon lira ciro yaptığını da hatırlatmak isteriz. Biz daha az mağaza ile bu miktarı yakaladık” diye konuştu.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde bulunan GSStore mağazasının aylık gelirinin yaklaşık 1 milyon lira olduğunu belirten Doğan, korsan ürün satışıyla mücadelelerinin devam ettiğini de aktardı.

Yayınlanma Tarihi:18:26,