SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund CEO’su Hans-Joachim Watzke eski futbolcuları Nuri Şahin’e kapılarının açık olduğunu ve Nuri Şahin’in de istemesi durumunda eski oyuncuları için teklif yapabileceklerini ifade etti.

Bir dönem Borussia Dortmund’da da forma giyen yıldız oyuncu 2011 yılında Real Madrid’e transfer olmuş, kadroya girmekte zorlanan futbolcu bu sezon başında kiralık olarak Liverpool’un yolunu tutmuştu.

İngiliz ve İspanyol futboluna uyum sorunu yaşayan Nuri Şahin’i tekrar takımlarında görmekten mutluluk duyacaklarını ifade eden Watzke, “Ona Dortmund’a yeniden gelmek istediği takdirde kapılarının kendisine açık olduğunu söyledim.” ifadelerini kullandı.

Nuri Şahin’in yanı sıra takımdan ayrılan diğer isimler Shinji Kagawa ve Lucas Barrios hakkında da konuşan Watzke bu iki oyuncunun da gittikleri kulüplerde mutlu olmadıklarını belirterek, “Takımımızdan ayrılan hangi oyuncu şu an yeni kulübünde mutlu ki? Kagawa? Sahin? Barrios? Hiçbirisi.” şeklinde konuştu.

Takımın tecrübeli file bekçisi Roman Weidenfeller’in milli takımda daha fazla şans bulmayı hak ettiğini de sözlerine ekleyen Joachim Watzke yıldız oyuncuları Mario Gotze’yi satmak gibi bir niyetlerinin de kesinlikle olmadığını belirtti.