SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor'a konuşan Dürüst, şu ana kadar Şampiyonlar Ligi'nden kulübün 20 milyon Euro gelir elde ettiklerini söyledi. Dürüst Kaka transferi için de açık konuştu.

İşte Dürüst’ün açıkmalarından öne çıkanlar:

KOLAY DEĞİL

“Zor olmasını bekliyorduk. Şampiyonlar Ligi'nde yarışıyorsunuz. Güçlü ekiplerle oynuyorsunuz. Bu başarıyı kolay görmemek lazım.”

10 YILDIR YOKTUK

“Galatasaray'ın ilk hedefi buydu. Gruplardan çıkmak. Son 10 senedir bu Arena'da yoktu. Yeni bir takımla şampiyon olduk. Ekstra 5 oyuncu olduk. Yeni bir takımla bir üst tura çıkmak başarıdık artık kurayı bekliyoruz.”

BARCELONA YA DA BİR BAŞKASI

“Kim çıkarsa farketmez. Barcelona ya da bir başkası farketmez. Kağıt üzerinde kolay maçların daha sonra zor geçtiğini görüyoruz. Önemli olan bizim performansımızı sahaya yansıtmamız.”

20 MİLYON EURO GELİR

“Bugüne kadar Şampiyonlar Ligi'nden yaklaşık 20 milyon Euro gelir elde edildi. Bir üst turda daha da katlanacak.”

KAKA İLE GÖRÜŞME…

“Biz geçen sene transfer yaptık. Geçen devre arasında transfere ihtiyacımız vardı. Ancak devre arasındaki transfere sıcak bakmıyoruz. Kaka bir oyuncu profildir. İsim olarak düşünmeyin profil olarak düşünün. Bu anlamda bir oyuncu katabilirsek. Ara transfer zor. Gönlümüzdeki profil “O” profildir. Yoksa Kaka ile bir görüşmemiz yoktur.”

ZEMİN İLE İLGİLİ GÜNLÜK ÖNLEMLER

“Zemin ile ilgili günlük önlemleri alıyoruz. Komple zeminin kalkıp yeniden yapılması 1 aylık bir süreçtir. Günlük tedbirlerle sahaya oynanabilir durumda tutuyoruz.”

DAVETE GEREK YOK

“Davete gerek yok. Fenerbahçe takımı burada maç yapmaya geliyor. Başkanı ve yöneticileri gelebilir.”

DEPLASMAN YASAĞI DEVAM EDİYOR

“Deplasman yasağı devam ediyor. Geçen günkü olaylardan sonra (GS – BJK tekerlekli sandalye basketbol maçı) biraz daha dikkatli olup bu tansiyonun düşmesini beklemek gerekiyor.”

RAKİP SEYİRCİNİN OLMAMASI GEREKİYORDU

“Yapılan bir centilmenlik anlaşması var. Deplasmana taraftar götürülmemesi için yapılan bir anlaşma. Burada da rakip taraftar seyircisi olmamalıydı. Bizim tercihim her zaman beraber seyretmek ama biraz daha ortalığın durulması lazım. Maalesef bu maçta bunu gösterdi.”

ESAS OLAN BURAK'IN TERCİHİDİR

“Burak ile ilgili gelen teklif yok. Gelirse sürpriz olmaz. Esas olan oyuncunun tercihidir.”