SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, 2013 CEV Challenge Cup 3. Tur rövanş maçında, Sporthalle Tellenfeld'de, İsviçre temsilcisi Volley Amriswil ile karşılaştı.

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı 2013 CEV Challenge Cup 1/16’lı final karşılaşmalarına, İsviçre takımı Volley Amriswil ile deplasmanda oynadığı maçla devam etti. İstanbul’da oynanan ve Galatasaray’ın 3 – 0 kazandığı ilk maçın rövanşı olarak nitelenen maça takımımız kaptan Ulaş, Erhan, Tomi, Murat Han, Vlado, Bojan ve liberoda Salparov ile servis atarak başladı.Avrupa’da yaşayan Galatasaray taraftarlarının da geldiği maçın ilk sayıları başa baş ilerledi. İlk teknik molaya önde giren takımımız (6 – 8), setin ikinci bölümüne Tomi’nin (12) servisi ile başladı. İkinci teknik molaya doğru öne geçen Amriswil (13 – 11), Erhan’dan (14) gelen blok sayısının da yardımı ile 4 sayılık bir seri yakalayan Galatasaray’ın karşısında ilk mola hakkını kullanmak zorunda kaldı (13 – 15). Galatasaray ikinci teknik molaya 14 – 16 önde girdi. Setin üçüncü bölümünde kaptan Ulaş’ın (1) servise geçmesiyle keyifli bir seri yakalayan takımımız, İsviçreli rakibini ikinci mola hakkını da kullanmaya zorladı (15 – 19). Amriswil’in farkı kapatmaya başlamasıyla (19 – 21) mola alan Baş Antrenör Nesic’in taktiği işe yaradı. Galatasaray Erkek Voleybol Takımı seti 6 sayı farkla, 19 – 25 kazandı.İkinci sete iyi başlayan Galatasaray, setin ilk bölümünde yakaladığı 4 sayılık seriyle (2 – 6) rakibine erken mola aldırdı. İlk teknik molaya 3 – 8 önde giren Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, orisetin ikinci bölümünde aradaki farkı açmaya devam etti. Yedi sayıya kadar çıkardığı farkla Galatasaray İsviçre takımına mola aldırırken (4 – 11), ikinci teknik molaya 9 – 16 önde girdi. Setin kaptan Ulaş’dan seyir keyfi yüksek smaç ve blok sayıları izlediğimiz son bölümünde Galatasaray Erkek Voleybol Takımı farkı dokuz sayıya kadar çıkardı (10 – 19). Galatasaray aradaki bu farkı koruyarak seti 16 – 25 kazandı. Durum 0 – 2 oldu.

Üçüncü sete Amriswil iyi başladı. Setin ilk bölümünde istediği performansı ortaya koyamayan takımımız, ilk teknik molaya 8 – 3 geride girdi. Setin ikinci bölümünde oyuna giren Murat Aslan’ın (10) etkili servislerinin de desteği ile Galatasaray, Amriswil’in açtığı farkı kapatmaya başladı. İkinci teknik molaya 16 – 11 geride girdik. Setin üçüncü bölümünde temposunu ayarlayamayan takımımız, seti 25 – 14 kaybetti. Durum 1 – 2 oldu.

Dördüncü sete maça çıktığımı ilk altı ile servis karşılama pozisyonunda başladık. İsviçre takımının, savunmamızdaki basit hatalar sonucu 4 – 2 öne geçmesiyle, Baş Antrenör Dragan Nesic mola aldı. Bu mola sonrasında aradkai farkı kapatıp öne geçen takımımız, rakibine mola aldırdı (5 – 7). Mola sonrasında Volley Amriswil 3 sayılık bir seri yakaladı ve setin ilk teknik molasına 8 – 7 geride girdik. Kemal’in (9) oyuna girmesi ile beraber ritmini tekrar yakalayan Galatasaray hızla öne geçti (11 – 12). Tartışmalı hakem kararı ile tekrar berabere olan skoru, Vlado’nun (8) smaçı Galatasaray lehine döndürdü (12 – 13). Galatasaray setin ikinci teknik molasına Ulaş’ın plase sayısıyla 13 – 16 önde girdi. Giderek açılan farkı kapatan Amriswil skoru 20 – 20’de eşitleyince, Baş Antrenör Dragan Nesic setin ikinci mola hakkını da kullandı. Mola sonrasında yine tartışmalı bir hakem kararı çıktı. İkinci setten sonra ritmini tekrar yakalamakta zorlanan takımımız, yine de oyunu bırakmadı ve uzayan seti 25 – 27, maçı 1 – 3 kazanarak rakibini elemeyi başardı.

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı 2013 CEV Challenge Cup turnuvasına, yine bir İsviçre takımı olan EN Gas & Oil Lugano ile oynayacağı maçla devam edecek. 7 Aralık haftası oynanacak maçın tarih ve saati henüz kesinleşmedi.

Yayınlanma Tarihi:22:40,