SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor’a 2-1 mağlup olarak kupadan elenen Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, oyuna çok kötü başladıklarını, Beşiktaş takımı olarak daha çok istemeden, daha çok koşmadan, rakibe baskı kurmadan hiçbir maçı kazanamayacaklarını futbolcularına daha önce söylediğini ifade etti.

Rakibe çok pozisyon verdiklerini kaydeden Aybaba, girdikleri pozisyonları da değerlendiremediklerini söyledi. Ayababa, amaçsız, temposuz bir takım gibi sahada dolaştıklarını ifade etti. Kupa’dan elendikten sonra lige konsantre olmak mecburiyetinde kaldıklarını kaydeden Aybaba, “Lig’de başarılı bir çizgiye yerleşmek gibi mecburiyetimiz oldu. Lige dönüp önümüzdeki maçları tek tek kazanıp ligi en iyi yerde bitirmemiz gerekiyor. Kupa maçlarına iyi konsantre olamadık. Daha önceki maçlarda zor tur atladık. Takım halinde yorgunuz. Takımımızın kadrosu belli. Maçları çok baskı altında oynuyoruz. Oyuncularımdan yine de memnunum. Onları suçlayacak değilim. Futbol bu, sadece kötü günümüzdeydik.” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı ekibin başarılı oyuncusu Holosko da, Medical Park Antalyaspor’un kendilerinden daha iyi oynadığını söyledi. Holosko, yenilgiyi hakettiklerini söyledi. Sivok da, talihsiz 2 gol yediklerini, Antalyaspor’un güçlü bir takım olduğunu söyledi.