SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Göztepe maçı sonrası açıklamalarda bulundu

Aykut Kocaman şöyle konuştu:

“Daha önce de söylediğim gibi bu tür maçlarda öne geçme önemli. Bunun yanında da ikinci golü bulmak gerekli. Bugün bunları yaptık, devre sonuna doğru sert kontralar yemeye başladık. Ama üçüncü golü de bulup oyunu kontrolümüz altına aldık.

Cristian Baroni’nin asli görevi rakip alanda baskı yapması. Medyadaki algı biraz farklı, biz kendisini forvet arkası oynatmıyoruz sadece yerleşimde orada gözüküyor. Baroni’nin bizim için yaptığı asist ve paslar iş tanımının kreması oluyor. Sezer hücum yaratıcılığı açısından Baroni’ye göre bir adım daha önde.

Ama 8 yıldır bubölgede oynayan bir Alex’e sahiptik. Tüm takım onun etrafından dönüyordu. Böyle bir ayrılıktan sonra bu bışluğu doldurmak kolay değil. Zaman zaman üç orta saha zaman zaman da forvet arkası bir oyuncu ile deniyoruz. Bu bir geçiş süreci bizim adımıza. Açıkçası zaman zaman ben de nereye kadronun nereye gideceğini kestiremiyorum.”

Recep Niyaz’ın golü için tüm Fenerbahçeliler gibi ben de sevindim. Hayatın nereye gideceği belli olmaz, inşallah Recep daha iyi yerlere gelecek.

Yayınlanma Tarihi:23:36,