SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bugün oynanması gereken maç, konuk ekibin çarşamba günü Türkiye Kupası’nda Beşiktaş’la karşılaşacak olmasından dolayı, ileri bir tarihe ertelendi.

Ligin düşme hattına demir atan Akhisar Belediye ile zirve hesapları yapan Antalyaspor, dün Manisa 19 Mayıs Stadı'nda karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan önce hakem Özgür Yankaya sahaya çıkarak kontroller yaptı, topun sektiğini gören Yankaya mücadeleyi başlattı. Ancak hızını giderek artıran yağmurda futbol oynamak imkansız hale gelince Yankaya, 16. dakikada maçı bitirip, futbolcularla birlikte soyunma odasına gitti. Yaklaşık 10 dakika sonra yardımcılarıyla sahaya tekrar adım atan Yankaya, bir kez daha zemini kontrol ettikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu temsilcileriyle görüştü. Sonrasında ise karşılaşmanın tatil edildiğini bildirdi. Normalde bugün oynanması gereken maç, Antalyaspor'un çarşamba günü Beşiktaş ile Türkiye Kupası'nda karşılaşacak olmasından dolayı ileri bir tarihe ertelendi. Alınan tatil kararı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan federasyon temsilcisi, “Yağmur yağışının yoğun olması sebebiyle maç tatil edildi. Sporcu sağlığı bizim için öncelikli olandır ve bu havalarda sakatlanma riski fazla olur. Bu yüzden karşılaşma tatil edildi” dedi. Maçın oynanacağı tarih, TFF tarafından belirlenecek.

TARAFTARLAR BEKLEMEDİ

Akhisar'lı futbolseverler ise hakemin tatil kararından önce davranarak stadı terketti. Antalyaspor'lu taraftarları da yanlarına davet eden kapalı tribündeki futbolseverler rakiplerinin ıslanmasına engel oldu. Ardından iki takımın taraftarları da yanyana 19 Mayıs Stadı'ndan ayrıldı.