SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barbara Berlusconi L'Equipe'e yaptığı açıklamada Milan'ın kendi kaynaklarına bağlanması gerektiğini belirten Berlusconi'nin başkan olan babası Silvio Berlusconi, kulübe maddi destek sağlamış, geçen transfer sezonunda da kırmızı-siyahlılar dünyaca ünlü golcüsü Zlatan Ibrahimovic veThiago Silva'yı toplam 62 milyon avroya PSG'ye satmıştı.

Milano ekibini düzlüğe çıkartacak tek yolun giderleri azaltmak olduğunu söyleyen Barbara Berlusconi, “Taraftarları anlıyorum ancak onlara olası tek yolun bu olduğunu açıklamak zorundayız” derken, “Bol para saçan bir sponsorun desteklediği harika bir iş modeli ile geliştik ancak bu model bugünün standardına uymuyor” ifadelerini kullandı.

Yedi kez Avrupa şampiyonluğu elde eden Milan bu sezona çok kötü bir başlangıç yapmıştı ancak son haftalarda çıkışa geçti. Üç hafta üst üste galip gelen Milan, ligde yedinci sıraya tırmanırken, Şampiyonlar Ligi'nde ikinci turu da gördü.

Barbara Berlusconi sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ibrahimovic'I gönderdik ama Stephan El Shaarawy gibi bir yetenekli genci bulduk. Kendi değerlerimizi yetiştirmek darken, sadece alt yapıdan oyuncu geliştirmeyi kastetmiyorum. El Shaarawy alt yapıdan gelmedi ama onu oldukça genç aldık ve olgunlaşmasına yardımcı olduk. Bir şampiyon ayrıldı, yenisini yetiştirdik.”

Yayınlanma Tarihi:00:44,