SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir yılda 85 gol atarak rekor kıran eski futbolcu Gerd Müller, Real Betis maçında attığı gollerle 2012’deki gol sayısını 86’ya çıkararak kendi rekorunu kıran Barça’lı Messi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, La Liga’nın 15. haftasında oynanan Real Betis maçında 2 gol birden atarak 2012’deki toplam gol sayısını 86’ya çıkardı ve Gerd Müller’in 85 gollük rekorunu kırdı.

1972 yılında Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı formalarıyla 85 gol atan Gerd Müller, Messi’nin kendi rekorunu kırmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Müller konuyla ilgili, “Benim 40 yıldır devam eden rekorumu, şuan dünyanın en iyi oyuncusu kırdı. Ve ben onun için mutluyum. O, çok büyük, inanılmaz bir oyuncu. O kadar iyi, mütevazi ve profesyonel ki umarım 2012 sonuna kadar bir kaç gol daha atar ve onun rekoru da gelecek 40 yıl boyunca sürer” dedi.

Messi’nin harika bir futbolcu olduğunu söyleyen Müller, “Tek kusuru Bayern Münih için oynamıyor olması” diyerek sözlerini tamamladı.