SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal, düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor’un geçen yıl Türkiye Kupası’nda yarı final oynadığını hatırlattı.

Eskişehirspor’un geçen yıl finali İzmir’de Bursaspor ile yaptığı maçta kaybettiğini anımsatan Yanal, şöyle konuştu:

”Bu yıl Türkiye Kupası’nda final oynamak istiyoruz. Rakiplerimizin bizden farkı yok. İyi organize olup kazanma iştahımızı bir araya getirip futbola katkıda bulunmak istiyoruz. Takımımızın bizi heyecanlandıran bir seyircisi var. Onlardan destek bekliyoruz. Onları arkamızdan görmek istiyoruz. Bu efsane olmuş kitlenin bize inanmasını bekliyoruz. Maç kazanma arzumuzun yükseldiği bir dönemde bizimle sahaya çıkan bütün oyuncuların arzusu ve isteğiyle önemli işler yapacağız. Uzun süre forma giymeyen oyuncuların bu maçta isteği vardı. Eskişehirspor’un tarihinde en skorer takımı olarak gündeme geliyor. Bu noktada birliğe ihtiyacımız var. Burası hesaplaşma yeri değil. Hesaplaşma başka yerlere bırakılmalıdır.”

Eskişehirsporlu futbolcu Serol Demirhan da Eskişehirspor’un hedefleri doğrultusundan ilerlediğini belirterek, bu hafta sahalarından yapacakları Bursaspor maçına zihinsel olarak kilitleneceklerini kaydetti.

Tarık Çamdal ise Eskişehirspor’un iyi bir takım olduğunu herkesin bildiğini ve takımın futbol oynama isteğini sahaya yansıttığını vurguladı.