SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İmparator’un en büyük özelliklerinden birisidir kadroda rotasyon yapmak.. Özellikle sıra kupaya geldiyse fazla forma şansı bulamayan oyuncuların hem kendilerini göstermesini ister hem de kendilerini hazır tutmalarını.. İşte bugün de sarı-kırmızılı futbolcular için o şans geldi çattı. Hafta sonunda oynanacak F.Bahçe derbisini de düşünen İmparator, genel olarak ilk 11'de görev verdiği kimseyi sahaya sürmeyecek. Kafasında sil baştan bir 11 kuran İmparator kalede yine Ufuk Ceylan'a görev verecek. Sivas önünde oynadığı futbol ile göz dolduran Dany ise yedek kulübesinde oturacak. Hücum ise Elmander ve Sercan'a emanet olacak.

İMPARATOR ADALET DAĞITIYOR

Bundan böyle G.Saray'da uygulanan tek tip sözleşme sayesinde futbolcular belli bir miktar garanti ücretin dışında oynadıkça kazanacak

Sözleşmeleri bu sezon sonunda bitecek olan Çağlar Birinci Engin, Hakan ile kiralık oynayan Melo ve Umut için de hiç acele edilmeyecek..

Süper Lig'de liderliğini sürdüren G.Saray'da sezon sonu sözleşmesi bitecek olan oyuncular yönetimden haber bekliyor. Kaptan Sabri Sarıoğlu'nun geçen sezon yaşadığı sıkıntıları yaşamak istemeyen oyuncular Fatih Terim'in kararını hem de yönetimin kendilerine önerecekleri sözleşmeyi merak ediyor. Çağlar Birinci, Engin Baytar ve Hakan Balta'nın bekleyişi sürerken kiralık olarak forma giyen Melo ve Umut'un durumu kesin olarak sezon sonu belli olacak.

30 maç barajı uygulanıyor

Başkan Ünal Aysal her iki oyuncu için de aceleci olmayacaklarını söyledi. Aysal, yönetim kurulunda bu oyuncuların kulübe ucuz maliyetle kazandırmak için “Acele etmeyelim'' ifadelerini kullandı. Teknik direktör Fatih Terim ise yeni tip sözleşmeler nedeniyle oyuncularının 30 maç barajının altında kalmaması için kupa maçlarında oynatıyor. Yönetimin Sabri'yi yeni sözleşme için aramaması, kaptanı üzmüştü. Ancak yönetimin yeni stratejisi bu yönde.. 2+1 olan yeni tip sözleşmelerde garanti para 1 milyon 250 bin Euro'yu geçmeyecek. Maç başı sistemi devam edecek 2 yılın ardından 3. yıl için 30 resmi müsabaka oynaması şartı geçerli olacak.

Bahadır Çokişler / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:29,