SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adı sıkça Avrupa'nın dev takımlarıyla anılan yıldız golcü için Atletico Başkanı Enrique Cerezo ‘Bakalım kimin 60 milyon avrosu var göreceğiz. Sizin var mı? Benim yok’ diyerek Falcao’yu satabileceğinin sinyallerini vermiş ve taliplerine bir mesaj yollamıştı.Tamda bu sözlerin üzerine bomba bir buluşma gerçekleşti.

Geçtiğimiz pazartesi İspanya’da bir ödül törenine katılan Real Madrid Başkanı Florentino Perez ile Radamel Falcao arasında yaşananlar bu transferin gerçekleşeceği ihtimalini su yüzüne çıkardı.

‘SENİ TRANSFER ETMEK İÇİN BURADAYIZ’

İddialara göre Perez önce kapıda karşılaştığı Falcao’ya ‘Seni transfer etmek için buradayız’ şeklinde bir espri yaparak takıldı. Geceye kaleci İker Casillas ile beraber katılan Başkan Perez, daha sonra Casillas ve Atletico’lu yıldız Falcao ile aynı masaya oturdu. İlerleyen dakikalarda Casillas’a dönerek ‘Gitmek yerine buraya oturdum belki buradan bir kağıt peçete yollayabilirim (içine mesaj yazıp) ‘ şeklinde ilginç bir cümle kullandı. Perez, Casillas’ın ‘Bakın kaydediyorlar (kameralar)’ demesi üzerine durumu toparlamaya çalışsa da bu konuşulanların Kolombiyalı golcü Falcao hakkında olduğu anlaşıldı. Böylece Başkan Perez transfer için ne kadar istekli olduğunu istemeden de olsa göstermiş oldu. Şimdi bu transferin ilerleyen günlerde hangi boyutlara varacağı büyük merak konusu…

PEÇETE İLE TRANSFER TEKLİFİ 

Zaten eski bir politikacı olan Florentio Perez, genellikle politikacıların kullandığı peçeteyle mesaj gönderme yöntemini Real Madrid’e yaptığı transferlerde daha önce de kullanmıştı. 2001 senesinde Monte Carlo’da Şampiyonlar Ligi’nin gala gecesinde ayrı masalarda oturduğu Zinedine Zidane’a yaptığı transfer teklif yine bu tarzdı.Zidane’i gören Perez peçete üzerine ‘Real Madrid’de oynamak ister misin?’ yazarak Zidane’a yollamıştı. Anlatılanlara göre peçete Zidane’a ulaşmış ve kafasını ‘Evet’ dercesine tebessümle sallamıştı.

REAL MADRİD BAŞKANI VE FALCAO’NUN O GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Koray Dusova / AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:19:53,