SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, TRTSpor’da yayınlanan Futbol Ateşi programına konuştu.

Dirk Kuyt, Galatasaray derbisini beklediklerini söyledi ve devam etti: “Bu sezon takımada 8,9 dokuz yeni oyuncu var. Takımın bizim istediğimiz seviyeye gelmesi için biraz zamana ihtiyacı var. Fakat, bence son 10 maçta çok iyidik. Uzun zamandır mağlup olmuyoruz ve artık gelecek haftaki derbi maçı bekliyoruz.”

‘GALATASARAY DERBİSİNİ BEKLİYORUM’

“Derbi mücadelesini bekliyorum. Bu sezon başında Süper Kupa Finali'nde oynadım, fakat derbi karşılaşmalarına alışkın bir oyuncuyum. Hollanda'da çok büyük bir derbi olan Ajax Feyenord ve İngiltere'de Liverpool Everton ya da Liverpool Manchester United maçlarında oynadım. Gerçekten çok zevk aldığım maçlar olduğunu söylemek isterim. Bu maçları kazanmayı düşünürsünüz.”

‘DERBİLERDE GOL ATMAYI SEVİYORUM’

“Derbi maçlarda bir çok gol attım. Feyenord'da oynarken Ajax'a karşı son 5 maçta da gol atmıştım. Liverpool'da da Everton'a karşı birçok gollerim var. Derbi maçlarda gol attığım zaman çok güzel duygulara sahip oluyorum, servet gibi bir şey bu. Bu tür maçları kazanırken takıma gol atarak yardımcı olmak çok önemli. Bana göre en önemli olan nokta bu maçları takım olarak kazanmak, bazen gol atmak çok ta önemli olmayabilir. Herkesin bildiği gibi sezona santrafor olarak başladım. Moussa Sow tam olarak hazır değildi. Şimdi ise daha fazla sağ kanatta oynuyorum, fakat benim için önemli olan şey takım için önemli olabilmektir. 11 golüm var. Bunun yanında 6 ya da 7 asiste sahibim fakat bence asistte gol kadar önemlidir benim için. ”

‘SOW İLE MUHTEŞEMİZ’

“Takım birbiriyle iletişime geçmeye başladı. Bence herkes son 4 ya da 5 haftadır ben ve Moussa arasında ki iyi iletişimi görüyordur. Bana göre Moussa inanılmaz goller attı ve bende asistini yaptığım zaman mutlu oluyordum. Sonuçta önemli olan nokta haftalar geçtikçe Moussa ve ben birbirimize daha çok alışacağız. Ondan sonra herkes görebilir ki daha iyi olacağız.”

‘ARENA’DAN İSTEDİĞİMİZİ ALACAĞIZ’

“Takım arkadaşlarımızla Arena’daki atmosferden konuştuk. Bu tür önemli maçların nasıl olduğunu herkes bilir. Eğerki dışarıdan bakmam gerekirse de bu maçın bizim taraftarlarımız ve ülke açısından ne kadar önemli olduğunu görebiliyorum. Gerçekten bu maçı beklediğimi söylemeliyim. Kendime güveniyorum. Arena'dan iyi bir sonuç ile dönebiliriz. ”

‘GİTTİKÇE DAHA İYİ OLUYORUZ’

“Galatasaray mücadelesi ligin ilk yarısı için final maçı. Sezon başında bazı problemlerimiz vardı. Ancak şu anda Fenerbahçe olarak her hafta biraz daha iyi oynuyoruz. Şimdi ise daha iyi olduğumuzu göstermek ve liderliği almak için bundan daha iyi bir şans olamaz. Takım olarak ta istediğimiz bu zaten. Onlardan korkmuyoruz, kendimize güvenimiz tam. Eğer ki takım olarak iyi bir oyun çıkarırsak başarıyla dönebiliriz. ”

‘ARENA’DA GANGAM DANSI YAPACAĞIM’

“Kulübe ilk geldiğim zaman başkan, menajer, teknik sorumlu Hasan hepsi yardımcı oldu bana ve aileme. Bu benim kendimi daha hissetmemi sağladı. Büyük bir ailenin içinde olduğumu hissettim. Takım içinde birbirimizle çok şakalaşıyoruz. Umarım Pazar günkü galibiyetten sonra daha fazla dans ederiz. ”

‘MARSİLYA’YI YENİNCE DANS ETTİM’

“Kameranın orada olduğunu bilmiyordum. Benim için büyük sürpriz oldu. Dans ettiğimi gördükleri için herkes telefonuma mesaj gönderdi. Takım içinde şarkılarımızı paylaşıyoruz. Aslında Gangnam tüm dünyada çok ünlü birçok şarkı son zamanlarda. Daha önce birkaç oyuncu o dansı yapmaya başladı. Bende Marsilya maçını kazanıp bir üst tura çıktığımız için mutluluktan o dansı yaptım. ”

‘FENERBAHÇE ÇOK KALİTELİ TAKIM’

“Fenerbahçe çok kaliteli bir takım. Çok yetenekli Türk oyunculara sahibiz. Benim gibi, Baroni, Meireles, Krasic, Stoch, Yobo gibi 4-5 yabancı oyuncunun karışımı ve Türkiye'deki en iyi oyuncuların karışımı başarı için en önemli etken.”

‘KİM DAHA İYİ GÖRECEĞİZ’

“Galatasaray en çok gol atan takımlardan biri, fakat her zaman fazla gol atan çok puan almaz. Onlar çok gol atıyorlar, biz daha az gol atıyoruz. Bizim takımımız daha organize. Belki biz daha az gol atıyoruz ama neyin daha iyi olduğunu bu Pazar göreceğiz. Ben takım arkadaşlarıma güveniyorum. Eğer ki iyi oynarsak Başarlı bir sonuç alabiliriz.”

‘DEPLASMAN PROBLEMİM OLMADI’

“Sezon başında takımın birbirine alışması açısından problem oldu fakat ligdeki son 8 maçta evimizde neredeyse kaybetmedik. Son deplasman maçında berabere kaldık. Herkes kırmızı karttan sonra ne olduğunu anladı ve puan için savaşmaya başladık. Biraz şansızdık. Bence deplasmanda oynadığımız son maçı kazanmamız gerekirdi, fakat futbol da bazen bu var. Benim için problem yok. İstenilen seviyeye ulaşacağımızı biliyorum. Belki de bu hafta deplasman da iyi oynadığımızı göstermeliyiz.”

‘GOL ATTIĞIM ZAMAN ÇILGINLAŞIYORUM’

“Gol attığım zaman biraz çılgınlaşıyorum, gerçekten ne yaptığımı bilmiyorum. Açıkçası hepsinde gol sevincim aynı şekilde. İçimden geldiği gibi.”

‘İSTANBUL’U SEVİYORUZ’

“Ailem çok çabuk yerleşti. Bildiğiniz gibi 5-6 yıl İngiltere'de yaşadık. Her şeye alışmanız gerekiyor. Evliyim, bir başka ülkeye geldiğim zaman çocuklarım için en iyi okulu bulmam lazım, yaşam için en iyi yeri. Kulübe gelmeden önce Fenerbahçe bana bu konuda çok yardımcı oldu. Menajer benim takımda kendimi iyi hissetmemin yanı sıra aileme de önem verdi. Ailem burada çok mutlu. Herkes onları televizyonda gülerken görüyor. Fenerbahçe'yi ve İstanbul'u çok seviyorlar.”

Yayınlanma Tarihi:13:00,