SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halis Özkahya’nın çıkışta olduğunu ve UEFA’nın da takipe aldığı hakemlerden biri olduğunu ifade eden Erman Toroğlu’na göre, Galatasaray – Fenerbahçe maçının da Özkahya yönetecek.

Toroğlu konu hakkında yapacağı açıklamada, “Büyük hakem yatarak olunmaz, çıksın yönetsin. Küfredeni atsın, pislik yapanı temizlesin. Bu adım atması için bir şanstır. Bülent’in olacağını sanmıyorum, ya Halis ya Yunus yönetir” dedi.
Avrupa çapındaki hakemlerimizden Cüneyt Çakır 6-16 Aralık tarihlerinde Japonya’da FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nda görev alıyor. Bugün de Ulsan Hyundai-CF Monterrey takımları arasında oynanan çeyrek final karşılaşmasını başarıyla yönetti. Bir diğer Avrupa çapındaki isim olan Fırat Aydınus’un ise Eskişehirspor maçında Caner’i oyundan atmasının ardından Fenerbahçe’nin maçına atanması beklenmiyor. Geriye kalan isimlerden Yunus Yıldırım bu sezon 4 büyüklerin bir çok maçında görev alırken, Bülent Yıldırım’ın da şansının yüksek olduğu belirtiliyor. Halis Özkahya ise son dönemde formuyla dikkat çekiyor.
Yayınlanma Tarihi:10:40,