SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direkörü Aykut Kocaman, İstanbul BB maçının hakemi Süleyman Abay’a veryansın etti.

Aykut Kocaman’ın açıklamaları;

“Galatasaray maçı öncesi puan kaybetmek istemiyorduk. Maça başlarken de her zamanki zorlu karşılaşma söylemi öncesinde sertlik mücadelesinin yüksek olacağı ortadaydı. Futbol şansı bizim yanımızdaydı. Böyle bir kadroyu bozabilecek bir golle başladık. Bunu değerlendirme aşamasına geçemeden gol yedik. 1-1 rakibin moralini yükseltirken senin takımını demoralize ediyor. Gel-git içinde bir maçtı.

İBB sert bir takım olabilir. Bunu değerlendirmesi gereken hakemdir. Hakemin en büyük görevi oyunu oynatmak olmalı. Hakemin birinci görevi oyunu ve standart yakalamak. Volkan'ın sakatlığında geçen süre bayağı bir süre. Bunun standartı ne bilmiyorum. Rakibimizin istediğine onay veren bir hakem vardı. İkinci yarı takım tempoyu yükselttl. Pek çok pozisyon bulup golü de attık. Küçük bir moral takviyesi oldu bu maç.

Pendik maçı ve Mönchengladbach maçında tamamen değişim vardı. Bundan sonraki maçlarda biraz da birbirine yakın takımları oynatmaya çalışacağız. Duruma bakacağız. Geçen sene kupa kazanırken de bu uygulamaları yaptık. İnsanların buna biraz saygı göstermesi lazım.

Kuyt ile Stoch bir görüşme yaptıysa haberim yok. Kadroda yok çünkü diye başlamak istemiyorum. Bu çünkü bir antrenör tasarrufu. Tek işimiz kulübün menfaatleri doğrultusunda çalışmak. Bizim kafamızda ne Kuyt ne Stoch ne Hasan Ali var. Sadece takımın iyi olmasına bakıyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:07:50,