SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cristiano Ronaldo “en iyi” olmak yolunda Lionel Messi ile yarışadursun, Portekizli'nin takım arkadaşı Mesut Özil de yükselişi ile Ronaldo'yu gölgede bırakmaya niyetli.

Real Madrid'in bu hafta sonu oynadığı Valladolid maçında iki gol atarak galibiyetin kahramanı olan Mesut, attığı enfes frikik golüyle Ronaldo'yu bile kendine hayran bırakmıştı.

Son dönemdeki performanslara bakıldığında Alman futbolcunun, süperstar Ronaldo'yu geçtiği de görülebilir. Madrid ekibinin kazandığı serbest vuruşlarda Mesut'un daha efektif olduğu gözleniyor. Türk kökenli Alman orta saha kullandığı her altı serbest atıştan birini gole çeviriyor. Portekizli'de ise bu oran 17'de 1. Bu sezon Ballon d'Or adayı Ronaldo serbest vuruştan bir kez fileleri sarsarken, Mesut iki kez kalecileri avlamayı başardı.

Bu üstünlük sadece frikiklerde geçerli değil. Real Madrid'in son 17 golünün dördünü Mesut kaydederken, Cristiano ise sadece iki kez fileleri havalandırabildi.

Mesut ayrıca Atletico Madrid'den sonra Valladolid'e de gol atarak, Madrid'e geldiğinden bu yana ilk kez iki hafta üst üste adını skor tabelasına yazdırmayı başardı.