SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’ın yıldız kanat oyuncusu Ashley Young, dün Rio Ferdinand’ın gözüne atılan paranın tecrübeli oyuncunun gözünü çıkartabileceğini söyledi.

Dün Premier Lig’de oynanılan dev mücadelese sahasında Manchester United’ı ağırlayan City sahadan 3-2’lik yenilgiyle ayrıldı. Maçın son kısımlarında yaşanılan olayda ise bir taraftarın attığı bozuk para Ferdinand’ın kaşını yardı.

Taraftarın saldırgan bir tutum sergilediğini belirten Young, MUTV’ye yaptığı açıkalamada, “O bozuk para Ferdinand’ın gözünü çıkartabilirdi. Kafasının yarıldığını hepimiz gördük. Ayrıca Wayne Rooney de korner kullanmaya gittiğinde tribünlerden yabancı madde yağdığını gördük.” diye konuştu.

2-0’dan maçın dönmesine izin vermediklerini de sözlerine ekleyen Young, “İlk yarıyı 2-0 önde kapadık. İkinci yarıda iki gol birden yememiz bizi hayal kırıklığına soktu. Ama biz yılmadık ve bu maçı kazanmasını bildik. Robin gol attıkdan sonra tüm takımın nasıl sevindiğini görebilirsiniz. Bu takım ruhunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Manchester United ligde haftayı 6 puan farkla lider kapadı.

Yayınlanma Tarihi:19:02,