SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolun yaşayan efsanesi Lionel Messi, Real Betis-Barcelona maçında takımını 16. dakikada 1-0 öne geçirdi. Arjantinli yıldız kaydettiği golle, 2012’deki toplam gol sayısını 85’e çıkardı. Messi böylece, 1972’de bu rekoru kıran Alman Gerd Müller’e ait, bir yılda en fazla gol rekorunu egale etti.

25’inci dakikada tekrar sahneye çıkan Lionel Messi, Barcelona’yı 2-0 öne geçirdi. Arjantinli kaydettiği bu golle, 2012’deki gol sayısını 86’ya çıkardı ve tarihin bir yılda en çok gol atan tek ismi oldu.

‘MESSI GİBİSİNİ GÖRECEĞİMİZİ ZANNETMİYORUM’

Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, Real Betis deplasmanında attığı 2 golle, bu yıl attığı toplam gol sayısını 86’ya çıkartarak, 1972 yılında Gerd Müller’e ait olan 85 gollük rekoru kırdı, teknik direktör Tito Vilanova oyuncusuna övgü yağdırdı.

25 yaşındaki Messi, attığı gollerle hem takımı Barcelona’nın en büyük kozu olurken hem de rekorlar kırmaya devam ediyor.  1 yıl içinde en fazla gol atan futbolcu olarak tarihe geçen Messi ile ilgili yapılan yorumlarda, Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova ”Yıl sonuna kadar halen 3 maç daha var. Eminim, gol sayısını daha da artıracaktır. Messi’nin, özellikle bize yardım etmesinden dolayı çok memnunuz. İnanılmaz bir gol sayısı. Fakat bizim ondan istediğimiz, bir zorunluluk değil. Messi gibi bir futbolcuyu bir daha göreceğimizi zannetmiyorum. Sadece oynama kapasitesinden değil, diğer kalitelerinden de” şeklinde konuştu.

MESSI’NİN İNANILMAZ GOLLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Yayınlanma Tarihi:10:55,