SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Beşiktaş’a hocalığım baya gecikmeli oldu. Hep bir pürüz oldu.”

“Çok farklı yere geldik futbolla. Puan açısından daha farklı durumda olabilirdik. Bu kadro inanılmaz erozyona uğramış. Göreve geldiğimde sahaya çıkıp bir şey katabilmeyi bırakın, antrenmanda bile istekleri yoktu. Son yıllarda Beşiktaş inanılmaz dip yaptı. Transfer yapabilme şansımız çok düşüktü.”

‘İNANILMAZ BİR TAKIMIM VAR’

“Olmazsa olmaz diye 2 futbolcu söyledim. Biri Fernandes, diğeri Almeida’ydı. Ana planımız bu olmalı dedim. Bu oyuncularla ilk başta diyalogda çok kötüydüm. En az 4-5 kez geldiler, gitmek istediklerini söylediler. ‘Bizim başka planlarımız var’ dediler. Ben de onlara ‘Ben de teknik direktörüm, benim de bir planlarım var. Benim için olmazsa olmazsınız. Kalmanızı istiyorum. Benim için olmazsa olmazsınız’ dedim. İlk başta Fernandes 10 gün idmana bile çıkmadı. Daha sonra isteği arzuyu görünce yavaş yavaş katılmaya başladılar. Gün geçtikçe heyecan arttı. Yöneticiler iyi niyetli, oyuncular istekli. Bu ortam farklı ortama doğru gidiyor bu kervana katılalım dediler.”

“İnanılmaz bir takımım var. Antrenmanda bile böyle oynuyorlar. İnanılmaz istekleri var. Çıkarız oynarız, bu heyecanı yaşarız, yaşatırız diyorlar. Takımda inanılmaz hava var. Fernandes’e ceza verdim. Ne kadar verdin dedi, bin Euro dedim. Takımı yemeğe götüreyim dedi, tamam dedim. Yemeğe 7 bin lira ödedi. Geldi bir daha cezada parayı ödeyeyim” dedi.

‘2 TAKIMDIK, 1 TAKIM GİBİ OLDUK’

“Oyuncuların tamamında olumsuz bir şey oluşmuştu Quaresma’ya karşı. Sahada, antrenmanda yaptıkları oyuncuları germiş. Bir de aldığı paralar. Oyuncular ‘2 takımdık, 1 takım gibi olduk’ diyorlar. Bir dönem feda eti geri döndü. Baştan gelip bir şeyler söyleseydi, durum farklı olabilirdi. Quaresma, sürtüşmeyi, çatışmayı seviyor. Her türlü kararı yönetimle birlikte alıyoruz, birlikte hareket ediyoruz. Quaresma kararını da ortak aldık. Kamuoyundan, medyadan çok baskı yedik. Ümraniye’ye gidiyorduk, 3-4 gün kalıyorduk. Biraz sıkıntılı dönemdi.”

“Oğuzhan son derece kaliteli bir oyuncu. Sıkıntıları var, Hollanda’da doğup büyümüş, sonra İngiltere’ye gidiyor. Sonra da Türkiye’nin en büyük takımında oynuyor. Oğuzhan ne büyük futbolcu felan diyorlar. Yapmayın arkadaşlar. 1-2 sezon oynasın, ondan sonra konuşulsun.”

‘BÜYÜK TAKIMLAR DA AYNI SORUNU YAŞAYACAK’ ‘Fatih hocaya Diego, Sneijder öneriliyor. Aykut hoca istiyor, yönetim alıyor. O şartlara gıpta ediyor musunuz?’ sorusu üzerine Aybaba, “Hiçbir zaman. Takımımdan da, oyuncularımdan da, oyundan da memnunum. Sadece oyuncu almakla olacak iş değil. Önemli olan takım olgusu. Beşiktaş’ın yaptığı yüzde yüz doğru. Diğer büyük takımlar da aynı sorunu yaşayacak. Sadece oyuncu almakla olmuyor” diye konuştu.

“Hakemi eleştirmek inanılmaz bir hata. Ucuz kahramanlık yapmayalım. Bu hafta size olan rakibine olunca söyleyecek misiniz. 3 metre ofsayttan gol yiyor veryansın ediyor. 1 hafta sonra 1 metre ofsayttan gol yiyor ses yok. Hakemi eleştirmek dipsiz bir kuyu. İçinden çıkamazsınız. Ben çıkamayınca 10 yıl önce karar verdim hakem hakkında konuşmuyorum. Hakemlerimizi beğeniyorum. Hata olacak. Biz de çok hata yapıyoruz.”

Program yorumcusu Tümer Metin’in sorduğu sorular ve Aybaba’nın verdiği cevaplar ise söyle: En çok yemek yiyeni: Necip En yeteneklisi: Hepsi En Tembeli: Oğuzhan En çok koşanı: Olcay En çok konuşanı: Sivok En sessizi: Uğur Boral diyeyim de o biraz akıllansın. En tekniği: Fernandes En komiği: Holosko En iyi giyineni: Hepsi iyi giyiniyor. Bizim topçular en çok parayı kıyafete veriyor.

 

Yayınlanma Tarihi:22:46,