SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pazar günü öğle saatlerinde Manchester derbisinde karşı karşıya gelen Man City’nin menajeri, son dakikadaki golle 3-2 mağlup olduktan sonra defansı ağır bir dille eleştirdi.

Manchester City menajeri Roberto Mancini'nin takımı, Pazar günü Premier Lig'de 2-0 geriye düştükleri maçta 2-2'lik beraberliği yakaladıktan sonra, son dakikada Robin van Persie'nin frikik golüne engel olamayıp karşılaşmadan 3-2'lik yenilgiyle ayrıldı.

Son dakika golünde kurdukları baraj hakkında sert sözler söyleyen İtalyan teknik adam, “Neden böyle oldu bilmiyorum. Daha önce frikiklerin tehlikeli olduğunu anlamıştım. Topun başındaki isim Van Persie, çok iyi vurdu. Carlos'u baraja çağırdım fakat bulunduğum yer çok uzaktı. Oraya 3 oyuncu koymakla hata yaptık. Aslında orada, 2 tam bir de yarım oyuncumuz vardı. İyi bir şekilde kapatamadık. Barajın daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Son saniyelerde, bu gibi durumlarda daha dikkat etmeliyiz. Eğer suratınızı koymanız gerekiyorsa, oraya suratınızı koymalısınız.” şeklinde konuştu.