SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maça iyi başlayan F.Bahçe çok çabuk golü buldu. İlk dakikalarda iyi oynayan sarı-lacivertliler, ilerleyen dakikalarda bu baskısını kesip İstanbul BŞB'yi oyuna ortak etti. Bunda orta sahadaki Mehmet Topal, Cristian, Meireles üçlüsünün defansa çok yakın oynaması da etkiliydi. İleride Sow da tek kalınca zaman zaman kalesinde pozisyon verdi Kanarya. İlk yarı boyunca iki takım da inanılmaz pas hatalarıyla oynadılar. Açıkçası ilk 45 dakikanın çok da zevkli olduğunu söyleyemeyiz.

İkinci yarıya başlarken Aykut Hoca'nın Mehmet Topal'ı çıkarıp Sezer'i oyuna alması F.Bahçe'nin biraz daha önde oynamasını sağladı. Fakat zaman zaman bu değişiklik dezavantaja da dönüştü. İleri çıkışlarda arka tarafta boşluklar oluştu ancak İstanbul BŞB'li oyuncular bu boşlukları değerlendiremedi. Son haftaların iyi isimlerinden Bekir de attığı gol ve oynadığı oyunla takımına hayat verdi. İyi bir grafik çiziyor. Bence sarı-lacivertlilerin en formda oyuncularının başında geliyor. Futbolda sabrın ne kadar önemli olduğunu da bize göstermiş oldu Bekir. Orta sahada Meireles bu takımın olmazsa olmazlarından. Yeteneği zaten tartışılmaz. Takımı yönlendiren isim konumunda. Cristian da bugün iyi işler yaptı. Sow diğer maçlara oranla biraz vasat bir performans sergiledi. Bunun nedeni de F.Bahçe'nin ileride pek çoğalamamasıydı. Caner kaliteli bir oyuncu. Hem sol bek hem de sol açık oynayabildiğini bugün yine gösterdi. Dikine oyunda da çok iyi. Kuyt bu takımın baskısı ve gücü. Sezer ise bu maçta daha silik kaldı.

Son günlerin en sıcak tartışma konusu yine F.Bahçe'deydi. Stoch'un kadroda olmaması bence doğru bir karar. Aykut Kocaman Alex'te yaptığı hatayı bu kez tekrarlamadı ve soruna başında çözdü. Artık futbolcuların hem giydikleri formaya hem de hocalarına ver takım arkadaşlarına saygı göstermesi gerekiyor.

Hafta içindeki kupa maçlarına F.Bahçe ve G.Saray yedek kadrolarıyla mücadele edecektir. Onlar için önemli olan derbi. Ben dev maçta F.Bahçe'nin kesinlikle yenilmeyeceğini düşünüyorum. Sarı-lacivertli takım aldığı bu galibiyetle Türkiye Ligi'nde var olduğunu bir kez daha gösterdi ve göstermeye de devam edecektir. Aykut Hoca da lig tarihinde ilk kez Bülent Korkmaz'ı yenmeyi başardı. Taraftarı da desteklerinden ötürü alkışlıyorum.