SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in başarılı oyuncusu Segio Ramos kariyerinde daha kazanacak çok şeyi olduğunu ve futbolu başkent ekibinde bırakmak istediğini söyledi.

2005 yılında yüksek bir bonservis bedeliyle Sevilla’dan Santiago Bernabeu’nun yolunu tutan Ramos kısa süre içinde yaptıklarıyla takımının değişilmez oyuncularından biri olmayı başardı. 2012 yılında ise Ramos takımın başarısındaki en önemli oyuncuların arasında gösteriliyor.

Futbolu Real Madrid’de bırakmak istediğini söyleyen Ramos, ‘Sergio Ramos: Heart, Character and Passion’ adlı kitabının tanıtımında yaptığı konuşmada, “Tıpkı kitabımda da yazdığım gibi umarım Real Madrid’de emekli olurum. Herkese çok teşekkür ederim. Özellikle de başkanımıza. Beni her anımda, her zaman destekleyen takım arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Real Madrid forması giymenin kolay olmadığını söyleyen Real Madrid Başkanı Florentino Perez ise yaptığı açıklamada, “Madrid forması giymek kolay değildir. Bunu herkes başaramaz. Ama Ramos yaptıklarıyla bu kulübün unutulmaz efsaneleri arasına girmeyi başardı.” dedi.

Real Madrid’in liderin 11 puan gerisinde ligde 3. sırada yer alıyor.