SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki takım oyuncularının ısınmaya başladığı anda Beşiktaş taraftarlarının sahaya inmesi nedeniyle mücadele başlamadı. Oyuncular ve tarafların teknik heyetleri de soyunma odasına geri döndü. Polis Galatasaray taraftarlarını salon dışına çıkardı. Saha komiseri yaşananlardan sonra müsabakayı başlatmama kararı verdi.

Gelen ilk bilgilere göre, sahaya giren Beşiktaş taraftarları Galatasaray tribününde asılı pankartı indirdi. Oyunculara bir saldırı olmazken yaşanan kargaşanın ardından karşılaşma yeniden başladı. Salon dışına çıkartılan Galatasaray taraftarı kendisine ayrılan bölüme bir türlü geçemeyince Beşiktaşlılar ile yan yana kaldı.

İki taraf arasındaki bitmeyen gerginlğin ardından tribünde yakılan meşaleler sonrasında polis kuvvetleri bir kez daha olaya dahil oldu. Hakemler, oyuncular ve teknik heyetler yeniden soyunma odasının yolunu tuttu. Ahmet Cömert Spor Salonu tamamen boşaltılırken Beşiktaş ve Galatasaray taraftarlarının arasındaki kavga salon dışında da devam etti.

Mücadeleyi G.Saray'ın 31-26 önde götürdüğü sırada iki takım tribünleri arasında çıkan olaylar, emniyetin de müdahalesine rağmen büyüyünce karşılaşmanın hakemleri soyunma odasına gitme kararı aldı. Hakemler, federasyon görevlileri ile görüştü ve maçı tatil etti.

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Sedat İncesu yaşanan olaylar sonrasında adeta isyan etti.

Konuyla ilgili konuşan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Sedat İncesu ise yaşananlara isyan etti:

İşte İncesu’nun açıklamaları:

“Bu olayın olacağı başından beri belliydi. Sporcuların ve yaralanan taraftarların hesabını kim verecek. Holiganlık engelli basketboluna da indiyse bu iş bitmiştir. İki takım arasında yapılan protokol gereği bu taratarın buraya gelmemesi gerekiyordu.

Engelli basketbolcularımızın başına gelen maddelerin hesabını kim verecek. Benim eşim ve çocuklarım da burada, kim olduğu hiç farketmez. Beşiktaşlı taraftarda olabilir. Kadınlar ve çocuklar var… En son kendi çocuğumun ve eşimin yanına gittim.”

GALATASARAY KULÜBÜ’NDEN AÇIKLAMA

“Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın Beşiktaş RMK Marine ile karşı karşıya geldiği TSB Süper Lig ikinci hafta maçı çıkan olaylar sebebiyle kaldığı andan itibaren oynanmak üzere ileri bir tarihe ertelendi. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda saat 14.00’te başlaması gereken mücadele oyuncular parkede ısınma aşanmasındayken rakip takım taraftarlarının sahaya girmesiyle yaklaşık 30 dakika gecikmeli olarak başladı.İkinci çeyreğin bitimine 06:07 kala Galatasaray 31-26 iken rakip takım taraftarlarınca atılan yabancı maddeler sebebiyle oyun durmak zorunda kaldı ve karşılaşma kaldığı andan itibaren oynanmak üzere ileri bir tarihe ertelendi.”

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ’NDEN AÇIKLAMA

“Beşiktaş RMK Marine Takımımız ile Galatasaray arasında oynanan Süper Lig maçı tribün olayları nedeniyle tatil edildi. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk periyodunu siyah-beyazlılarımız; 21-20 galip tamamladı. İkinci periyot, 31-26 ev sahibi takımın üstünlüğüyle devam ederken yaşanan tribün olayları nedeniyle müsabakanın hakemleri maçı tatil etti.”

 VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ…

Yayınlanma Tarihi:09:59,