SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bekir İrtegün yaptığı açıklamada, “Hiç beklemediğimiz bir gol yedik. Golü attıktan sonra iyi gidiyorduk. Çok daha yeni maçtan çıktım, yanlış bir şey söylersem kimse kusura bakmasın. Güzel bir dakikada golü bulduğumuzu düşünüyoruz. Zorlu bir maç olarak bakıyorduk İBB’ye. Derbi öncesi rakibimiz kazanmışken; bizim de kazanmamız gerekiyordu. Beraberlik golünden sonra rakibin direnci arttı. Derbiden önce kazanmak çok önemliydi. Böyle bir maç kazandığımız için çok mutluyuz” dedi.

Takımın performansını değerlendiren Bekir İrtegün, “Bütün takım halinde yorulduk; çok istedik. Kendi aramızda da konuşuyoruz; iki kişi bile oyundan düşse çok yoruluyoruz. Yeter ki dağılmayalım. Maçları gol yesek bile çevirebiliyoruz. Şimdi kupa maçını geçip dünya derbisine moralli hazırlanmak istiyoruz” diye konuştu.

Galatasaray derbisi hakkında da konuşan sarı-lacivertli futbolcu, “Derbi zorlu olacak. Atmosferi güzel olacak. Zorluklar bazen güzeldir. Böyle derbiler futbolcular için şanstır. Biz takım halinde elimizdeki şansı güzel değerlendirmek istiyoruz. Kupaya ve Galatasaray derbisine en iyi şekilde hazırlanacağız. Böylesine maçlarda psikoloji her zaman daha önemlidir. Daha önce defalarca yaptığımız gibi inşallah Arena’dan yine galibiyetle döneceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Yayınlanma Tarihi:12:15,