SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Giresunspor teknik direktörü Ergün Penbe, ”85’inci dakikaya 1-0 galip girdiğiniz bir maçı eğer kazanamıyorsanız, ben futbolcu olsam lisansımı yırtardım” dedi..

Penbe, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, kazanmaları gereken bir maçı kaybettiklerini söyledi.

İki takımında ligde iyi bir noktada olmadığını hatırlatan Penbe, ”Kendi sahamızda, seyircimizin önünde kazanmamız gereken bir maçtı. Tüm hazırlıklarımızı bu yönde yaptık. Maalesef son 5 dakikaya bir sıfır galip girip maçı koruyamıyorsanız zaten kazamaya hakkınız yoktur” diye konuştu.

Sakaryaspor’un altın değerinde bir 3 puana aldığını belirten Penbe, şunları kaydetti: ”Sakaryaspor’un bize gol atmaya niyeti yokken kendi ayağımızdan kaptırdığımız toplarla iki pozisyonda golü yedik. 85’inci dakikaya 1-0 galip girdiğiniz bir maçı eğer kazanamıyorsanız, ben futbolcu olsam lisansımı yırtardım. 90 dakika boyunca ne yapıp, ne edip o maçı kazanmanız gerekiyordu. Sakaryaspor’u yenemiyorsanız bu ligde hiç bir takımı yenemezsiniz.”

Hiç kimsenin Giresunspor’a gönül verenlere bu mağlubiyeti yaşatmaya hakkı olmadığını vurgulayan Penbe, formayı hak etmeyen oyuncularla yollarını ayıracaklarını sözlerine ekledi.