SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Maça çok iyi başladık, golü de bulduk. Ama maalesef ardından gol yedik. Sabırlı olmamız iyi çalışmamız gerekiyordu ve galibiyet golünü en sonunda bulduk, çok mutluyuz.

Stoch’un Mönchengladbach maçında oyundan çıkarken gösterdiği tepki ve elini sıkmaması hakkında da konuşan Hollandalı oyuncu, “Futbol duygusal ve heyecanlı bir oyun. Stoch bana elini uzatmadı.Durumla alakalı olduğunu beni hiç görmediğini söyledi. Kendisini sorumlu gördüğünü bunu yapmak istemediğini söyledi ve özür diledi. Ben de özürünü kabul ettim. Futbolda bu heyecanlara duygulara yer bırakmak gerekiyor. Sorun yok bence” dedi.

Galatasaray ile oynayacakları derbiye de değinen Kuyt, “Güzel bir maç olacak. Şu anki seviyemize gelmek için çok çalıştık. Her hafta daha iyi oluyoruz ve derbi için hazırız. Bir an önce maçı oynamak istiyoruz” diye konuştu.

Kendisi için ailesinin çok önemli olduğunu belirten tecrübeli oyuncu, “Benim için ailem çok önemlidir. Çocuklarım futbolu çok seviyor. 4-5 aydır buradayız ama çoktan Fenerbahçe taraftarı olmuş durumdalar” dedi.