SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kara-kartalın son haftalardaki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Slovak oyuncusu Filip Holosko, attığı gollerden sonra yaptığı Gangnam dansından son maça, gol krallığı hedefinden şampiyonluk hedefine kadar pek çok konuda önemli sözler söylerken, ”Rakiplerimiz de kabul ediyor en arzulu futbolu biz oynuyoruz” dedi.

‘MAÇI HEDİYE ETTİK, SAÇMASAPAN HATALAR YAPTIK’

Eskişehirspor beraberliğini dramatik olarak nitelendiren Slovak oyuncu, Radyospor’dan Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada ”2-0 öndeydik, Eskişehirspor 2-2’yi buldu. Kesinlikle dramatik bir maçtı. Aslında gayet iyi oynadık. Takım savunmasını iyi yaptık. Rakibimize pozisyon vermedik, 2 gol attık. Çok güzel bir gol attım. Atacağımı hissettim ve büyük bir inançla pozisyonu zorladım. Almeida’nın golü de çok güzeldi. Yakaladığımız pozisyonları değerlendirsek zaten böyle bitmezdi; ama aleyhimize verilen penaltı her şeyi değiştirdi. Sonrasında tahmin ettiğimiz gibi baskı altında kaldık. Bunun sonucunda yemememiz gereken basitlikte, saçma sapan bir gol yedik ve maçı berabere bitirdik. 1 puan almadık, iki puan kaybettik. Hem de elimizde olan maçı rakibimize hediye ettik” diye konuştu.

ERSUN YANAL NE DEDİ?

Holosko maçtan sonra Ersun Yanal’la yaşadığı ilginç dialoğu da anlattı: ”Maçı alsaydık, şu anda zirvede olacaktık. Fakat Ersun Yanal ve yardımcıları söyledi; şu ana kadar oynadıkları en iyi rakip bizmişiz bunu en azından duymak, insanı mutlu ediyor.”

‘KRALLIK KAFAMDA YOK’

Eskişehirspor’a attığı golle, gol sayısını yediye çıkaran Filip Holosko krallık gibi bir kaygısının olmadığını ifade ederek, ”Sezonu gol kralı olarak bitirirsem gerçekten muhteşem olur; ama öyle bir düşünce kafamda yok. Maç maç bakıyoruz; kafamda ligin en çok gol atan oyuncusu olmak gibi bir düşünce yok, takım olarak ve takım için mücadele ediyoruz ve benim kafamdan geçen yegane şey elimden gelenin en iyisini yapmak. Takıma mümkün olduğunca destek olmak, bu gollerle olabilir, gol paslarıyla olabilir; benim için temel prensip sonuna kadar mücadele etmek, sonrasında bireysel başarı çok önemli değil” dedi.

‘GANGNAM DANSINI SADECE SAHADA DEĞİL EVDE DE YAPIYORUM’ 

Attığı gollerden sonra yaptığı Gangnam dansının hikayesini de anlatan Holosko, ”Gangnam dansı Kore’den çıktı. İlk önce tercümanım bana bu şarkıdan bahsetmişti. İlk izlediğimde aslında çok da hoşuma gitmedi; ama sonra bir kaç defa izledikten sonra çok eğlenceli geldi. Evde he çocuklarla hem eşimle beraber hep beraber dans ediyoruz. Çok da eğleniyoruz bu şarkıyla” ifadelerini kullandı.

TAKIM İÇERİSİNDE ŞAMPİYONLUK SÖZÜ YÜKSEK SESLE KONUŞULUYOR MU?

Holosko şampiyonluk yarışı için şunları söyledi: ”Şampiyonluk sözü takım içerisinde yüksek sesle konuşulmuyor. Biz her zaman maçtan maça bakıyoruz. Sezon çok uzun, herkes her yerde, her şekilde puan kaybedebilir. Şampiyon oluruz” ifadesi çok önemli bir ifade dolayısıyla şu an her hangi bir şey konuşmak için çok erken. Fakat Beşiktaş söz konusu olduğunda hedefler her zaman en yukarısıdır. Takım içerisinde herkes bunu bilincinde.”

‘TAKIM BÜTÜNLEŞMESİNİ SAĞLADIK’ 

Sezon başında takımdan ayrılacağından bahsedilen, sonrasında ”Feda diyerek” ücretinde önemli bir indirime giden Holosko, ”Sezon başında faklı şeyler konuşuluyordu; ama şimdi sen takımın liderlerindensin. Bu başarıyı nasıl sağladın sorusuna ”Beşiktaş’ı çok seviyorum. Kendimi Beşiktaş’a ait hissediyorum. Performansıma gelince, sadece benim için değil takımımız adına kimse böyle bir performans beklemiyordu. Takım olarak oynuyoruz. Takım bütünleşmesini çok iyi sağladık. Herkes mücadele ediyor. Herkes bir diğerine yardımcı olamaya çalışıyor. Herkes elinden geleni yapıyor. Dolayısıyla performansımız sezon başında beklenenden farklı. Ben de bu takımda oynamaktan dolayı. Bu şekilde oynayan takımın bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum’ diye yanıt verdi.