SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcu Gökhan Süzen, Fenerbahçe’ye karşı çok iyi mücadele etmelerine rağmen, karşılaşmanın sonunu iyi oynayamadıkları için maçı kaybettiklerini söyledi.

Gökhan Süzen, karşılaşmadan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugün tam bir deplasman takımı gibi oynadıklarını ve ekip ruhunu sahaya yansıttıklarını belirtti.

Bir duran top golünden maçı kaybettiklerini aktaran Gökhan, ”Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Deplasmanda bir takımın nasıl olması gerektiğini herkese gösterdik. Takımca iyi mücadele ettik ama maçın sonunu iyi oynayamadığımız için bir duran top golüyle maçı kaybettik. Gelecek hafta Trabzonspor maçında, bu maçı telafi etmek için oynayacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyespor ruhunu uzun süre sonra bugün bir kez daha gösterdik” diye konuştu.

Karşılaşmanın içinde yaşanan gerginliğin normal olduğunu dile getiren lacivert-turunculu futbolcu, ”Gerginlik her maçta olur. Bunun sebebi, beraberlik golünü bulduktan sonra fazla gol pozisyonu bulmamız oldu. Büyük takımlar içeride oynadığı zaman, pozisyon vermesi sinir bozucu bir şeydir. Sinirlenmeleri gayet normal. Maçın sonunda biz de sinirlendik. Bunlar normal şeyler” ifadelerini kullandı.

Devre arasında ”Beşiktaş’a transfer olacak mısın?” sorusuna Gökhan, ”Ben İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un sözleşmeli futbolcusuyum. Önümüzde iki maç var ve şu an da transferi düşünmüyorum. Devre arası geldiğinde teklif gelirse ve başkanımız izin verirse ben de büyük takımlarda oynamak isterim” cevabını verdi.

Saha içinde bir pozisyonda Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül’ün hakeme karşı hakaret edip etmediği sorulması üzerine ise oyuncu, ‘Gökhan Gönül’ün hakeme küfür edeceğini düşünmüyorum. Ben böyle bir şey duymadım’ diyerek sözlerini tamamladı.