SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçın ilk 15 dakikasında gözüken şuydu: G.Saray 2 golden fazla atmadan kazanamayacaktı. Bu 1. dakikada öne geçmesine rağmen Sivas'taki en büyük gerçeğiydi G.Saray'ın. Çünkü Sivasspor kurduğu her baskıda gol pozisyonuna giriyor, G.Saray'ın kanatlarını ciddi şekilde yıpratıyordu. Bu sezon G.Saray bütün rakiplerine o veya bu şekilde gol pozisyonu veriyor. Hem de 1 değil, birkaç kez. Hatta defalarca. Onun için G.Saray bu sezon şampiyon olacaksa durdurarak değil, vurarak şampiyon olacak.

Braga sonrası Sivas'ta alınan 3 puan hem fiziken çok değerli hem ruhen. Sivas ligin en zor deplasmanlarından biri, bu bir. Önümüzdeki hafta F.Bahçe maçı var, bu iki. Braga sonrası puan kaybetmemek çok önemliydi, bu üç. Dünkü karşılaşmada G.Saray'ın kazancının sadece 3 puan olduğunu düşünenler bence yanılıyor. Hakan Balta'nın sarı kart görerek önümüzdeki hafta F.Bahçe maçında cezalı duruma düşmesi de kazanılmış 3 puan kadar önemli.

Balıkesirspor maçında Çağlar'ı seyrettikten sonra “Allah Riera'yı korusun” demekle ne kadar haklı olduğumu dün gece Hakan Balta'yı gördükten sonra bir kere daha anladım. G.Saray sol tarafına takviye yapmazsa işi her maç mucizelere kalır. Sol önde oynayanlar defansa yardım etmiyor, sol bekiniz sol açıktan bozma Riera, asıl görevi bek olanlar ise dökülüyor. Dün G.Saray'da Yekta neredeyse orta sahayı tek başına ayakta tuttu. Selçuk yine basit top kayıpları yaptı. Oyunun defansif yönünde ise Amrabat ve Aydın'ın ipiyle kuyuya inmek neredeyse imkansız. G.Saray çarşamba Braga'da, dün Sivas'ta kazandı ama iyi oynayarak değil, iyi oynayan forvetleri sayesinde. Tahmin ediyorum Fatih Terim de bu durumun farkındadır. Ve takıma bir müdahale ihtiyacı hissediyordur.

G.Saray kötü savunuyor, kötü mücadele ediyor, hücumda ise organize değil. Umut ve Burak'ın eline bakıyorlar. Çok şanslılar ki ikisi de çatır çatır gol atıyor. Yoksa G.Saray şampiyonluk yarışına çoktan havlu atmış, Avrupa'dan da annesinin ligine dönmüş olabilirdi.

Özetle; kazanan daima haklıdır ama G.Saray iyi yolda değil. Allah'tan devre arası yakın da müdahale şansı var takıma. Yoksa bu kadar defansif hatayla Türkiye'de şampiyon olamazsınız.

BEĞENDİM

Umut tam bir profesyonel gibi görev verildiğinde oynuyor, çatır çatır gollerini atıyor. Ve o oynarken G.Saray ileride daha iyi pres yapıyor.

BEĞENMEDİM

G.Saray'ın sol kanadı dökülüyor. Nordin Amrabat, Hakan Balta dün kötülerdi. İşin kötü tarafı, iyi ve uyumlu olacaklarını da hiç düşünmüyorum.