SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TKİ Tavşanlı Linyitspor ile Adana Demirspor maçı öncesi ve sonrası Kütahyaspor taraftarları ile TKİ Tavşanlı Linyitspor taraftarları arasında arbede çıktı 2 kişi yaralandı.

PTT 1. Lig’de TKİ Tavşanlı Linyitspor ile Adana Demirspor maçı öncesi ve sonrası, Kütahyasporlu taraftarlar ile TKİ Tavşanlı Linyitspor taraftarları arasında çıkan arbedede, biri polis iki kişi yaralandı.

Kütahyaspor taraftarları ile TKİ Tavşanlı Linyitspor taraftarları arasında geçmişte yaşanan olaylar sebebiyle, günler öncesinden sosyal medyada üzerinden tartışmalar yaşandı.

Adana Demirspor maçı için obüslerle Kütahya’ya gelen TKİ Tavşanlı Linyitsporlu taraftar araçlarının taşlanması üzerine, otobüslerden inen Tavşanlılı taraftalar ile Kütahyaspor taraftarları arasında sözlü sataşma başladı. Ardından birbirlerine taş ve torpil atan şahısları polis güçlükle yatıştırabildi.

Biri polis, iki kişinin yaralandığı olaylar, maçın ardından bir süre daha devam ettikten sonra TKİ Tavşanlı Linyitspor taraftarlarının kentten ayrılması ile son buldu.