SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, “Kazanmamız gereken bir maçtı. Puan isteğimizi sahaya yansıttığımızı düşünüyoruz. Seyirciler ve oyuncular olumlu işler yaptı. Futbol adına güzellikler sunduk. Heyecanlı maç oynadık. Eskişehirspor maçındaki gibi golden sonra dağılmadık. İyi tarafı bu. Ama golü bulamadık. Golü bulduk ama golden daha net pozisyonları kaçırdık. Hak ettiğimiz bir üç puanı alamadık. Yarışta geride kalan bir takım olarak bu durum bizi üzdü. Son dakikada bile atacağımız golle alacağımız üç puan çok güzel bir ivme kazandırabilirdi bize ama olmadı” dedi.

Hakemlerin yönetimini de eleştiren Güneş şunları söyledi:

“Zaten hakemleri konuşmanın doğru olmadığı bir dönemi geçiriyoruz. Trabzonspor’a kötü maç yöneten hakemler bir hafta sonra maç alıyorlar. Tam tersine normal maç yönetenleri cezalandırıyorlar. İlker Meral hemen bizden sonra büyük bir maça veriliyorsa, Halis Özkahya Antalya maçından sonra hemen bir maça veriliyorsa, Kuddusi Müftüoğlu, ne yapmış? Adam küfretmiş. Maçı normal yönetmiş. Hafta içinde medya eleştirisiyle ceza almış. Hakemin ceza alması önemli değil ama bu psikolojik baskıdır. Bugün hakem kontrolü kaybetti. İlker Meral de, Halis Özkahya da kaybetti. Biz haksız maç aldığımızı düşünmüyorum hiçbir zaman ama haksız maçlar verdiğimizi düşünüyorum. Kendi oyunumuzu eleştirmeyi daha çok düşündüğümüz için bunları konuşmayı çok doğru bulmuyorum. Bunlara rağmen kazanabilirdik. İkinci yarıda bazen yanlışlıkla bizim lehimize de fauller verdi. O da onu daha büyük hataya düşürdü. Zaten oyunun başında yapacağını yaptı. Farklı bitecek bir maçı beraberliğe bağlamış oldu.”

‘KARİYERİMİN EN İYİ İLK YARISIYDI’

Trabzonspor’un Brezilyalı oyuncusu Henrique, “Oyuna iyi başladık ama geriye düştük. Bundan sonra da beraberliği yakalamak için elimize bir çok fırsat geçti. Futbol ilginç ve garip bir oyun. Benim kişisel fikrim şu; kariyerimin en iyi ilk 45 dakikalarından birini oynamama rağmen çok şaşılacak bir gol kaçırdım. Kaleci çok iyi bir reaksiyonla topu çıkardı. Bu kadar gol kaçırdığımız maçta hiç değilse kaybetmedik” dedi.

‘ŞANS YANIMIZDA DEĞİLDİ’

Golün sahibi Olcan Adın ise, “Maça etkili başladık ama talihsiz gol sonrası neredeyse bütün maçı rakip sahada oynadık. Geçtiğimiz haftalarda bu kadar sık pozisyona giremiyorduk. Bu sıkıntıyı atlattığımızı düşünüyoruz. Bugün sadece gol şansı yoktu yanımızda. Böyle oynamaya devam edersek iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Şampiyonluk şansımız her zaman devam ediyor. Her takımın puan kaybetme potansiyeli var. 2 – 3 maç kazandığımızda nerelere geleceğimizi kendi aramızda da konuşuyoruz” diye konuştu.