SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal menajeri Arsene Wenger ise Walcott’la ilgili ümidini yitirmediğini açıkladı.

Pusuda yatan Liverpool ise oyuncuya ocak ayında sözleşme imzalatarak büyük bir yıldızı bonservissiz kadrosuna katmak için bekliyor.

Daily Mirror’da yer alan habere göre; Theo Walcott’la olan kontrat yenileme görüşmelerine katılmadığını ve pazarlıkta direk olarak herhangi bir müdahalesinin olmadığını söyleyen Arsene Wenger; “Theo ile ilgili yeni bir haberim yok. Açıkçası, hayal kırıklığı yaşadım. Bana Theo’yu ocak ayında satacağımı sorarsanız, cevabım hayır olur. Her zaman onun sözleşme yenileyeceğine dair umutlu olacağım.” dedi.

Konuşmasına devam eden Arsene Wenger; “Theo ve kulübüm arasındaki görüşmeler çok çok uzun süredir devam ediyor. Biz onunla olan görüşmelerimizde geç kalmadık. Biz her zaman kontratlarımızı, zaman dolmadan evvel erkenden yenilemek için uğraşırız.” diyerek sözlerine son verdi.

Mirror’da yer alan bir diğer iddia ise Liverpool menajeri Brendan Rodgers’ın Chelsea ve City büyük kontratlar önermeden önce Theo Walcott’ı ikna edip, bonservis ücreti ödemeden İngiliz yıldızı kadrosuna katmak amacında olduğu yönünde.

23 yaşındaki Theo Walcott, 2006 yılında 15 milyon euro ücret karşılığında transfer olduğu Arsenal’de 161 maça çıktı ve 30 gol kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:19:25,