SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşmaya hızlı başlayan Tofaş, Burtt, Nichols ikilisinin üst üste attığı üç sayılık basketlerle 4. dakikayı 13-0 önde geçti. Konuk ekip, bu basketlere Özgür ve Ali ikilisiyle karşılık vermeye çalışsada birinci periyodu Tofaş 21-10 önde tamamladı.

İkinci periyotta da Tofaş’ın üstünlüğü vardı.Tofaş, 16. dakikayı 35-21 üstün geçti. Hacettepe Üniversitesi’nde Hüseyin, Polat ve Ali üçlüsünün ürettiği sayılar farkın azalması için yeterli olmadı ve ev sahibi ekip 8 sayılık üstünlükle soyunma odasına gitti: 42-34.

İkinci yarıya da hızlı başlayan Tofaş, Nichols, Burtt ve Ruziç üçlüsüyle dış şutlardan basketler buldu. Konuk ekip, Adnan ve Glover ikilisiyle bu basketlere cevap vermeye çalıştı. Etkili oyununu hızlı hücumlardan bulduğu basketlerle sürdüren Tofaş, üçüncü çeyreği de 20 sayılık farkla önde kapattı: 71-51.

Son çeyrekte Hacettepe Üniversitesi daha etkili oyun sergiledi. Başkent ekibi 8 dakikalık bölümde 23 sayı üretirken, Tofaş 10 sayı bulabildi ve 38. dakikada konuk ekip farkı 7 sayıya kadar indirdi. Kalan sürede Hacettepe Üniversitesi’nin hızlı hücumları skoru değiştirmeye yetmedi ve Tofaş karşılaşmayı 87-79 kazandı.

Yayınlanma Tarihi:21:35,