SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Karşıyaka’nın Galatasaray’ı 72-69 yendiği maçın ardından Karşıyaka antrenörü Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, Galatasaray Medical Park’ı 72-69 yenmeleriyle ilgili, ”Maçı sonunda koparamasaydık, çok yazık olurdu” dedi.

Ufuk Sarıca, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, çok önemli antrenöre sahip, organize ve önemli oyuncuları bulunan bir takımla karşılaştıklarını belirterek, aldıkları galibiyetin önemine işaret etti.

Sarıca, uzun süre geride götürdükleri maçta, oyun disiplininden taviz vermediklerini ifade ederek, ”Maçı sonunda koparamasaydık, çok yazık olurdu. Sahamızda hiç kimseye kaybetmeyeceğiz, kaybedersek son topta kaybedeceğiz. Bizim ufkumuz açık. Sahaya inancımızı böyle yansıtarak devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Taraftarlarıyla kurdukları gönül birliğinin her geçen gün artarak devam ettiğini anlatan Sarıca, tribünlerden atılan yabancı maddelerle ilgili bir soruya ise, ”Tribünlerden yabancı maddelerin atılması gibi sorunlar zaman zaman oluyor. İstanbul’da 3 büyüklerin sahasında da oluyor. Elbette iyi bir şey değil ama olaylara baktığımızda son derece sınırlıydı. Oyunun durması hoş değil, sahada kalmak lazım. Çok büyütmeye gerek yok” yanıtını verdi.

Pınar Karşıyakalı oyuncu Soner Şentürk de 7-8 sayı geriye düşmelerine rağmen maçı kazanmasını bildiklerini kaydederek, ”Bu taraftarın önünde maç kaybetmeyeceğimizi gösterdik. Taraftarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:08,