SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City’nin hocası Mancini, dev derbi öncesi Alex Ferguson’un rakibinin geçen sezonki penaltılarına yaptığı göndermeye alaycı ifadelerle yanıt verdi.

Manchester United’ın teknik patronu Sir Alex Ferguson, hafta içi yaptığı açıklamada, ezeli rakibi son şampiyon Manchester City’ye yönelik “Kazandıkları penaltı sayısı, galiba 21, oldukça fazla. Eğer biz bu kadar penaltı kullansak protestolar olurdu. Hatta suç duyurusunda bulunanlar bile olurdu” demişti.

City cephesinden yanıt gecikmedi. Manchester’ın mavi takımının teknik patronu Mancini, sarkastik açıklamalarıyla Alex Ferguson’u hedef aldı. “Geçen sezon Young’ın iki maç üst üste kendini atıp penaltı aldığını hatırlıyorum. Ferguson pek bir şey dememişti sanırsam o zamanlarda. Tabii futbolda olabilir böyle şeyler, normaldir” diyen İtalyan teknik adam, geçmiş sezonlara da göndermede bulunup, “Son 15 yıla bakarsanız Manchester United için de penaltı çalınmıştır. Çok fazla olmasa da 2-3 kez penaltı kullanmışlardır herhalde son 15 sezonda. Fergie daha iyi bilir” şeklinde konuştu.