SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ESPN’de yer alan habere göre Chelsea’nin başkanı ve sahibi Rus iş adamı Roman Abramovich, Barcelona’nın eski teknik direktörü Pep Guardiola’nın kapısını 25 milyon avroluk bir teklifle çalmayı planlıyor.

Daha önce 9 senede 8 teknik direktörle bağlarını koparan Chelsea’de uzun süredir hedeflenen yeni isim İspanyol teknik adam Pep Guardiola oldu. Daha önce yapılan resmi teklifleri reddeden başarılı teknik adamsa sene sonuna kadar bir karar vermeyeceğini daha önceden belirtmişti. Bir süredir New York’ta, Avrupa futbolundan uzak yaşayan İspanyol teknik adam, yeni bir takım yönetip yönetmeyeceği yönündeki kararını 2013 senesinde alacağını menajeri aracılığıyla söylemişti.

AC Milan, PSG ve Bayern Münih’in de yüksek ilgisinin olduğu bilinen başarılı çalıştırıcının menajeri Josep Maria Orobitg de bir kez daha, Guardiola’nın henüz bir karar verme aşamasında dahi olmadığını ve Ocak, belki de Şubat’a kadar da karar vermeyeceğini söyledi.

Zengin Rus iş adamıysa diğer tüm rakipleri sunacağı 25 milyon euroluk teklifle ekarte etmenin planlarını yapıyor. Başarılı çalıştırıcıya rekor miktarda para harcamaya hazır olan Abramovich’in teklifine bonuslar dahil bile değil.

Pep Guardiola’nın, daha önce iki kez reddettiği Maviler’e bu çarpıcı teklif karşısında ne cevap vereceğiyse büyük merak konusu.