SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçın ardından konuşan Fatih Terim;

“Braga gibi bir hedef maçından sonra kolay geçmesini beklemiyorduk. Rakibimizin gücü de biliniyor. Önemli bir deplasman. Konsantre kaybı olabilirdi. Ama oyuncularımız oyuna damga vurdu. Önemli bir galibiyet aldılar. Korktuğum olmadı. Golleri bulduk. İyi mücadele ettiler, önemli olan buydu. Tam bir takım gibi liderliği bırakmayacak gibi bir takım gösterdiler. Çeşitli saha şartlarına, çeşitli hedeflere girmek çıkmak kolay değil. Oyuncularımızın müthiş özverisi ile kazandık. Sivasspor’a da çok teşekkür ediyorum, misafirperverlikleri adına.

Böyle bir program düşünmüştük. Şampiyonlar Ligi’nin son maçıydı. Bayağı bir hazırlanmıştık. İstanbul’da hengameye girmek istemedim. Maçtan sonra biraz vazgeçiliyordu ama geçmedik. Tamamen buraya konsantre olduk. Takım olma bilinci, konsantre her geçen gün daha iyiye gidiyor. Ayın 21-22’sine kadar durma şansımız yok.

Seçimlerimiz şu ana kadar doğru gidiyor. Elmander de sıraya girecektir. Antrenmansızlığın ona biraz zararı oldu. Hatta Sercan’ı da adayların arasına koyuyorum. Böyle olmalı zaten. Paylaşmak zorundayız ligi ve Avrupa’yı. Her an arkaya döndüğümüzde güvenebileceğimiz eleman sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi.”

Yayınlanma Tarihi:21:43,