SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Ülker, Yunanistan deplasmanında ilk periyottaki oyununu maç boyunca sergileyemeyince karşılaşmadan 69-55 mağlup ayrıldı ve gruptan çıkma şansını haftaya bıraktı. F.Bahçe Ülker’de Romain Sato 20 sayı ile Maçın en skoreri olması da galibiyeti getiremedi. Panathinaikos’ta Andy Panko 15, Schortsanitis 11 sayı ile oynadı.

TEK YOL CANTU’YU YENMEK

F.Bahçe’nin gruptan çıkmak için mücadele ettiği Khimki de bu akşam oynanan karşılaşmada sürpriz bir şekilde Union Olimpija’ya mağlup oldu. Ama F.Bahçe, Atina’da kazanamayınca bu avantajı değerlendiremedi.

Bugünkü sonuçların ardında, sarı lacivertliler olası bir Cantu, Khimki ve F.Bahçe arasındaki puan eşitliği durumunda son sırada yer alacağı için gruptan çıkmak için haftaya Cantu’yu İstanbul’da yenmekten başka şansı kalmadı.

İLK 5’LER

PANATHINAIKOS: Maciulis – Ukic – Tsartsaris – Diamanatidis – Skordilis FENERBAHÇE ULKER: McCalebb – Bogdanovic – Batiste – Andersen – Sato

BATİSTE AĞLADI

Maçın devre arasında, Panatahinaikos, F.Bahçe’ye trnasfer olan Mike Batiste’i unutmadı. 9 yıl oynadığı kulübün taraftarları tarafından büyük destek gören Batiste aldığı plaketin ardından, yaptığı konuşma sırasında gözyaşlarını tutamadı. ABD’li oyuncu sözlerine “Bırakın da maçımızı oynayalım” şeklinde bir espri ile başlarken, tüm taraftarlara teşekkür etti ve “Bu kulüp ve sizler her zaman kalbimde olacaksınız” dedi.

Yayınlanma Tarihi:00:05,