SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dönem İspanya La Liga takımlarından Barcelona’da forma giyen ve Katalan temsilcisinin tüm dünyada yeniden ses getirmeye başlamasında etkili olan Ronaldino, ESPN’e açıklamalarda bulundu.

Dünyanın en büyük üç yıldızı arasında gösterilen Neymar, Ronaldo ve Messi hakkında da konuşan Ronnie, Ronaldo’nun ortaya koyduğu performansla tarihe geçtiğini ancak bu durumun dünyanın en futbolcusunun Messi olduğu gerçeğini değiştirmediğini söyledi.

Messi’nin dünyanın en iyi futbolcusu unvanını hak ettiğini belirten Ronaldinho, “Benim için Messi en iyisidir. Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde ortaya koyduğu performans ve attığı golller Messi’nin ne denli üst seviyede oynadığının bir göstergesi aslında. Messi’nin profesyonel anlamda futbola başladığı günü ve ilk kez Barcelona A Takımı’nda oynadığı günü çok iyi hatırlıyorum. O günden bu yana inanılmaz bir gelişim gösterdi ve bu durum beni çok mutlu ediyor” dedi.

Messi’nin kendisi için çok özel bir isim olduğunu ifade eden Ronaldinho, “Messi benim kalbimde ayrı bir yere sahip. Ronaldo da inanılmaz işlerin altına imza atıyor. Manchester United’ın ardından Real Madrid’de de bu denli agresif bir oyun ortaya koymak ve sürekli skor üretmek çok daha kolay bir iş değil. Ronaldo, yaptıklarıyla tarihe geçiyor ancak bu istatistikler onu dünyanın en iyisi yapmaya yetmiyor” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:12,