SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın orta saha oyuncusu Yekta Kurtuluş; Sivasspor maçını, Fenerbahçe derbisini ve performansını değerlendirdi…

“Bizim için iki önemli deplasman maçıydı. Sivas maçı daha önemliydi Braga maçından çünkü ligdeki rakiplerimiz bize çok yaklaşmışlardı. Hala da öyle. İki deplasman maçı kazandık. İnşallah bu seri devam edecek. Hafta içindeki kupa maçını da kazanıp, Fenerbahçe maçına hazırlanacağız.

Zor bir mücadele. Bütün dünyanın beklediği bir müsabaka. Taraftarlar için belki de şampiyonluktan önemli. Bizim için normalden bir farkı yok, sadece bir Fenerbahçe maçı.

Bana verilen şansı iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum, tekrar tekrar şans geliyor. Fazla beklemek zorundayım, sakatlık ve cezaları. Bugün de öyle oldu. Güzel bir galibiyet aldık, mutluyum.”

BASIN TOPLANTISI Yekta basın toplantısında ise ”Bizim için zor bir maçtı. Uzun bir yolculuk yaptık. Çok yorgun geldik, mutlu şekilde geri dönüyoruz. İyi bir galibiyet oldu” ifadelerini kullandı.

Kurtuluş, maçtan önce Umut’a gol pası vereceğini, arkadaşının da bu pası değerlendireceğini aralarında konuştuklarını söyledi.

Kendisine verilen şansı iyi değerlendirmeye çalıştığını ifade eden Kurtuluş, soğuk havadan fazla etkilenmediklerini sözlerine ekledi.